25.5 C
AcasăSportFotbalRadu Drăgușin a debutat pentru Tottenham, pe „Teatrul Viselor”. Ce rezultat au...

Radu Drăgușin a debutat pentru Tottenham, pe „Teatrul Viselor”. Ce rezultat au obținut londonezii

Internaționalul român Radu Drăgușin, transferat recent de Tottenham în schimbul a 30 de milioane de euro, a debutat pentru noua sa echipă pe Old Trafford, în egalul obținut de londonezi în derby-ul cu Manchester United, scor 2-2.

Manchester United a început excelent meciul de pe Old Trafford și a deschis scorul în minutul 3 prin Rasmus Hojlund.

Londonezii au egalat în minutul 19, prin Richarlison, servit excelent de Pedro Porro. „Diavolii” au încheiat prima repriză în avantaj, după golul lui Marcus Rashford, din minutul 40.

Tottenham a egalat imediat după startul reprizei secunde, în minutul 46, prin Rodrigo Betancur.

Transferat în cursul acestei săptămâni de la Genoa în schimbul a 30 de milioane de euro, fundașul român Radu Drăguşin a debutat pentru Tottenham în minutul 85, fiind trimis în teren de Ange Postecoglou în locul lui Oliver Skipp.

După acest rezultat, Tottenham a ajuns la 40 de puncte în clasament și ocupă poziția a cincea, la distanță de cinci puncte de liderul Liverpool. De cealaltă parte, United e pe șapte, cu 32 de puncte.

Urmărește România Liberă pe  XFacebook și Google News!