Manchester United, ţinută în şah pe teren propriu de Wolverhampton

Echipa Manchester United a terminat la egalitate, 1-1, partida disputată pe teren propriu cu nou-promovata Wolverhampton Wanderers, sâmbătă, în cadrul etapei a 6-a a campionatului de fotbal al Angliei.

Share

Iulian Budușan 0 comentarii

Actualizat: 22.09.2018 - 19:59

United a deschis scorul în prima repriză, prin brazilianul Fred (18), însă oaspeţii au restabilit egalitatea după pauză, graţie reuşitei portughezului Joao Moutinho (53).

Într-un alt meci, campioana en titre, Manchester City a învins fără drept de apel în deplasare, cu scorul de 5-0, formaţia Cardiff City. Argentinianul Sergio Aguero a marcat cu această ocazie al 205-lea său gol la cea de-a 300-a sa apariţie în tricoul lui City (min.32), celelalte reuşite ale oaspeţilor aparţinându-le lui Bernando Silva (35), Ilkay Gundogan (44) şi Riyad Mahrez (67, 89).

Alte rezultate:
Fulham - Watford 1-1
Au marcat: Mitrovic (78), respectiv Gray (2).

FC Liverpool - Southampton 3-0
Au marcat: Hoedt (10 - autogol), Matip (21), Salah (45+3).

Crystal Palace - Newcastle United 0-0

Burnley - Bourhemouth 4-0
Au marcat: Vydra (39), Lennon (41), Barnes (84, 89).

Leicester City - Huddersfield 3-1
Au marcat: Iheanacho (19), Maddison (66), Vardy (75), respectiv Jorgensen (5).

Tot sâmbătă se mai dispută partida Brighton - Tottenham Hotspur, în timp ce duminică au loc meciurile West Ham United - Chelsea şi Arsenal - Everton.

În clasament conduce FC Liverpool, 18 puncte, urmată de Manchester City, 16 puncte, Chelsea, 15 puncte, Watford, 13 puncte, Manchester United şi Bournemouth, cu câte 10 puncte.