Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.

Alegeri locale 2020 Inquam Photos / Alexandra Pandrea

UPDATE Unde vor vota candidații PNL, USR, PSD și ALDE

O parte dintre partide au anunțat deja unde vor vota liderii și candidații lor duminică la alegerile locale într-un singur tur de scrutin. Astfel, premierul Ludovic Orban se va prezenta la urne la ora 8.00, la Școala generală nr. 1, din Dobroiești (Ilfov).

Share

Recomandări

Ioana Oancea 0 comentarii

Actualizat: 26.09.2020 - 19:51

Candidatul la Primăria Capitalei din partea alianței USR-PLUS, Nicușor Dan, va vota, la ora 9.00, la Școala Gimnaziala 279 din sectorul 6. Dintre candidații de la sectoare, Adrian Moraru va merge la vot la ora 10.10, la Secția 449 din Școala 86, intr. Reconstrucției 6A – sectorul 3, iar Cristian Băcanu – la ora 7.30, la Liceul Ion Barbu – sectorul 5. Ciprian Ciucu se va prezenta la ora 9.00, la Școala Gimnazială 279, din Sectorul 6. 

Alți lideri ai PNL se vor prezenta la urne după cum urmează:

·         11.00 Emil Boc, primarul municipiului Cluj-Napoca - secţia Nr. 52, la Liceul de Informatică “Tiberiu Popoviciu”, (fosta Şcoală 10), Str. Zorilor, Nr. 27, Cluj-Napoca

·        9.00 Violeta Alexandru - Liceul Alexandru Vlahuță (Str. Școala Floreasca 5, București)

·         7.00    Cătălin Predoiu -       Sector 2, Liceul CA Rosetti, strada Giuseppe Garibaldi

·         8.00    Monica Anisie  -       Sector 2, Școala 46

·         8.00    Antonel Tănase -       Sector 3, Școala 81

·         8.00    Robert Sighiartău -    Bistrița, Colegiul Național Liviu Rebreanu

·         8.30    Raluca Turcan  -        Sibiu, Liceul Octavian Goga

·         8.30    Ilie Bolojan  -  Oradea, Colegiul Emanuil Gojdu

·         9.00    Virgil Popescu -         Drobeta Turnu Severin, Secția 25 (spital județean)

·         9.00    Nicolae Ciucă   -        Balotești (Ilfov), școală

·         9.00    Bogdan Gheorghiu -  Suceava, Liceul Petru Rareș

·         9.00    Lucian Bode - Zalău, Colegiul Național Silvania 

·         9.30    Ionuț Stroe   -  Dolj, Com. Cârcea, Centrul Multifuncțional, Str Aeroportului, nr. 25

·         10.00  Nelu Tătaru -  Huși (Vaslui), Școala specială „Sf Ecaterina”

·         10.30  Ionel Dancă - Popești Leordeni (Ilfov), Str. Sf. Agnes nr 21

·         11.00  Florin Cîțu  -   Sector 2, Școala Gimnazială 24, Strada Tunari

·         11.00  Adrian Oros -  Florești (Cluj), Strada Avram Iancu, Nr. 170

·         11.00  Florin Roman  -          Alba Iulia, Căminul de persoane vârstnice, zona Schit

·         17.00  Bogdan Aurescu -     Sector 6, Școala Gimnazială nr 174 Constantin Brâncuși, str Roșia Montană 41

·         20.30  Marcel Vela -  Caransebeș, Casa de Cultură "George Suru",  Str Episcopiei, Nr 6 

Citește și: Iohannis a promulgat legea ce schimbă regurile carantinării 


Unde votează candidații ALDE 

În ceea ce privește ALDE, președintele formațiunii și candidat la Primăria Capitalei, Călin Popescu Tăriceanu, va vota, duminică, la ora 8.15, la secția din incinta Clubului Seniorilor Mihai Eminescu, strada Calea Plevnei nr 234. Duminică seara, la ora 21.00, acesta se va afla la sediul din Blv. Aviatorilor nr 86, unde va susține declarații de presă după anunțarea rezultatelor exit-poll urilor.  

Candidații ALDE la primăriile de sector vor participa la alegeri după cum urmează: 

·         9.30 Amalia Nenovici, candidata la funcția de Primar al Sectorului 1, Școala Gimnazială Herăstrău, strada Borșa nr 27. 

·         9.00 Ramona Ioana Mezei, candidata la funcția de Primar al Sectorului 2, Școala Tudor Arghezi, strada Tudor Arghezi, nr 46- 50.

·         10.00 Bogdan Brătianu , candidatul la funcția de Primar al Sectorului 3, Liceul A.I. Cuza, aleea Barajul Dunării nr 5 .

·         11.00 Adrian Chiotan, candidatul la funcția de Primar al Sectorului 4, Școala gimnazială Ferdinand I, bulevardul Gării Obor nr 16.

·         10.30 Valentin Voicu, candidatul la funcția de Primar al Sectorului 5, Școala Gimnazială nr. 144, Strada Floare de Gheaţă nr. 1B, Prelungirea Ghencea.

·         7.00 Tudor Tim Ionescu, candidatul la funcția de Primar al Sectorului 6, Colegiul Matei Basarab, strada Matei Basarab.    

 

UPDATE Liderii și candidații PSD vor merge și ei la vot, majoritatea în prima parte a zilei

Astfel: 

  • 8.30 Marcel Ciolacu, preşedintele PSD, Liceul de Arte "Margareta Sterian", Strada Bucegi nr. 6, Buzău
  • 10.30 Paul Stănescul, secretarul general al PSD, Școala Gimnazială Vișina, Strada Principală, Vișina, Olt
  • 10.00 Gabriela Firea, primarul general al Capitalei şi candidatul PSD la alegerile pentru primăria Capitalei, Colegiul Tehnic Mecanic Grivița, Calea Griviței nr. 363, Sect. 1, București
  • 10.30 Vasile Dîncu, preşedintele Consiliului Naţional al PSD, Secţia 102, Str. Septimiu Albini, nr. 53, Cluj-Napoca
  • 08.00 Dan Cristian Popescu, candidatul PSD la alegerile pentru primăria sectorului 2, Colegiul Național Bilingv "George Coșbuc", Strada Olari nr. 29-31, Sect. 2, București
  • 11.00 Daniel Băluţă, primarul sectorului 4 şi candidatul PSD la alegerile pentru primăria sectorului 4, Colegiul Național Octav Onicescu, Strada Trivale nr. 29, sector 4, București
  • 08.00 Mihai Tudose, vicepreședinte PSD, Secția 59, Şcoala Gimnazială numărul 7 "Ion Creangă", Strada Școlilor nr. 15, Brăila
  • 11.00 Lia Olguța Vasilescu, vicepreședinte PSD, Secția 144, Grădinița Petrache Poenaru, Strada Vasile Alecsandri nr. 87, Craiova
  • 15.00 Radu Moldovan, vicepreședinte PSD, Secția 48, Liceul cu Program Sportiv, Calea Moldovei nr. 18, Bistrița
  • 09.00 Victor Negrescu, vicepreședinte PSD, Secția33, Gradiniţa cu program normal nr. 10, Strada Gheorghe Șincai, Alba Iulia
  • 10.00 Ionuț Pucheanu, vicepreședinte PSD, Școala Nr. 25 Petru Rareș, Strada Basarabiei 26, Galați
  • 08.30 Titus Corlățean, vicepreședinte PSD, Liceul de Arte Plastice Nicolae Tonitza, Bulevardul Iancu de Hunedoara, nr. 27, București
  • 07.00 Aurelian Bădulescu, viceprimar şi candidatul PSD la alegerile pentru primăria sectorului 3, Secţia 702, Liceul Tehnologic Dacia, Str. Cap. Marin Grigore, nr. 42-44, sector 4, Bucureşti
  • 07.45 Gabriel Mutu, primarul sectorului 6 şi candidatul PSD la alegerile pentru primăria sectorului 6, Liceul Teoretic Marin Preda, Strada Rușețu, nr. 17, sector 6, București
  • 08.00 Dan Tudorache, primarul sectorului 1 şi candidatul PSD la alegerile pentru primăria sectorului 1, Colegiul Național Sfântul Sava, Strada General H. M. Berthelot 23, București 

Comentarii