17.9 C
vineri, 27 septembrie 2024
AcasăLifestyleCSMS Iaşi- Concordia Chiajna 1-2, în primul meci din etapa a IX-a...

CSMS Iaşi- Concordia Chiajna 1-2, în primul meci din etapa a IX-a a Ligii Întâi

Concordia Chiajna  s-a impus, în deplasare, pe terenul celor de la CSMS Iaşi, cu 2-1, în primul meci din etapa a IX-a a Ligii Întâi.

Gazdele au deschis scorul în minutul 19, prin Creţu. Oaspeţii au egalat, în minutul 26, prin Pena, iar Wellington a stabilit scorul final, zece minute mai târziu.

În minutul 41, Creţu a ratat un penalti acordat de centralul Dragoş Istrate pentru un fault al lui Dyulgerov la Coşereanu, potrivit Mediafax.

De la CSMS Iaşi a fost eliminat în minutul 90+4 Olah, pentru cumul de cartonaşe galbene.

CSMS Iaşi: Grahovac – Voicu, Melinte, Munteanu, Ţigănaşu – Novac – Onduku, Olah, Coşereanu (Bole '72) – Creţu (Dedu '72), Dobre (Akinsola '46). Antrenor: Ionuţ Chirilă.

Concordia Chiajna: Rîmniceanu – Dyulgerov, Maftei, Martins (Draganski '46) – Stan, Boldrin, Lovin, Purece, Bucurică – Pena (M. Dina '84), Welington (Roşu '59). Antrenor: Marius Şumudică.

Cartonaşe galbene: Munteanu '5, Olah '29, '90+4, Ţigănaşu '78 / Dyulgerov '40, Pena '49, Stan '60, Boldrin '75, Purece '88, Rîmniceanu '90+2

Cartonaş roşu: Olah '90+4

Arbitri: Dragoş Istrate – Ciprian Danşa, Imre Bucsi – Florin Marcu

Observatori: Cristian Nica, Cătălin Cursaru.