17.7 C
duminică, 8 septembrie 2024
AcasăSportRezultate Premier League. Manchester United, echipa lui Mourinho, remiză chinuită cu Burnley

Oaspeţii, locul 7 în clasament, au fost la un pas de a produce o mare surpriză, conducând la pauză cu 2-0, prin golurile reuşite de Ashley Barnes (3) şi Steven Defour (36), însă elevii lui Mourinho au revenit după pauză reușind egalarea prin două goluri ale lui Jesse Lingard (53, 90+1).

Manchester United se menţine pe locul secund având 43 de puncte, însă diferenţa faţă de ocupanta poziţiei a treia, Chelsea, învingătoare marţi cu 2-0 în faţa lui Brighton, este de un singur punct. Liderul Manchester City va juca miercuri în deplasare împotriva lui Newcastle United.

Liga Națiunilor: Germania-Ungaria 5-0 Olanda-Bosnia-Herțegovina 5-2

Selecţionatele Germaniei şi Olandei au obţinut victorii la scor, sâmbătă, în primele lor meciuri din noua ediţie a Ligii Naţiunilor la fotbal. Germania a surclasat...