18.2 C
duminică, 29 septembrie 2024
AcasăSpecialCSU Sibiu nu se regaseste

CSU Sibiu nu se regaseste

CSU Atlassib Sibiu a confirmat startul sovaielnic din acest inceput de sezon si a pierdut primul meci de pe teren propriu, 56-59 cu Energia Rovinari. Desi elevii lui Darnell Clavon s-au impus in primele doua partide, jocul ardelenilor si, mai ales, diferenta infima de puncte din cele doua victorii nu le-au dat prea multe sperante fanilor ca primul meci impotriva unui adversar cu adevarat greu ar insemna o transformare in bine. Degeaba gazdele au intrat in sfertul patru cu opt puncte avans, pentru ca, apoi, au reusit "performanta" de a marca doar patru puncte in 10 minute. Ca totul sa fie si mai dramatic, Energia a marcat cosul decisiv cu 3 secunde inainte de final, adica exact atunci cand clujenii de la BC Gladiator au ratat aceeasi executie in meciul cu CSU Sibiu, din etapa precedenta.