17.6 C
duminică, 8 septembrie 2024
AcasăSpecialFlorentin Petre, primele goluri la TSKA Sofia

Florentin Petre, primele goluri la TSKA Sofia

Fotbalistul roman Florentin Petre a marcat primele sale goluri pentru echipa bulgara TSKA Sofia, in meciul amical cu Rabotnicki Kometal Skopje (Macedonia), disputat la Sofia si castigat cu scorul de 2-0. Petre a deschis scorul in min. 23 si l-a majorat in min. 33, la centrarea portughezului Furtado. Ex-dinamovistul a jucat 65 de minute, in repriza secunda a intalnirii intrand si celalalt roman de la TSKA, Eugen Trica. Acesta a fost ultimul joc disputat de sofioti inainte de partida cu Dinamo Tirana, in deplasare, pe 13 iulie, in primul tur preliminar al Cupei UEFA.

Liga Națiunilor: Germania-Ungaria 5-0 Olanda-Bosnia-Herțegovina 5-2

Selecţionatele Germaniei şi Olandei au obţinut victorii la scor, sâmbătă, în primele lor meciuri din noua ediţie a Ligii Naţiunilor la fotbal. Germania a surclasat...