16.6 C
vineri, 20 septembrie 2024
AcasăSpecialTVSM Kiev a câştigat Cupa Europei la floretă feminin

TVSM Kiev a câştigat Cupa Europei la floretă feminin

Echipa TVSM Kiev a câştigat, sâmbătă, Cupa Europei la floretă feminin, învingând în finala competiţiei ce s-a desfăşurat la Bucureşti Club Bourg la Reine (Franţa), informează site-ul oficial al Federaţiei Române de Scrimă.

Pentru TVSM Kiev au concurat Olga Leleiko, Kateryna Chentsova, Oleksandra Senyuta şi Kateryna Deordieva.

ACS Steaua Bucureşti a încheiat competiţia pe locul trei, câştigând finala mică în faţa sportivelor de la Club de Esgrima de Vigo El Olivo (Spania), scor 45-15. Pentru clubul din România au concurat Maria Boldor, Ana Boldor şi Mălina Călugăreanu, iar Laura Vîrgă a fost rezervă.

Finala pentru locul 5 a fost câştigată de CSU Poli Timişoara în faţa sportivelor de la Şcoala de Scrimă Chişinău, scor 45-26.

Anchetă Liban: Dispozitivele de comunicații au fost piratate înainte de intrarea în țară

O anchetă preliminară a autorităţilor libaneze arată că pagerele, staţii portabile de emisie-recepţie şi alte dispozitive de transmisie ale Hezbollah care au explodat în...