VIDEO. Atletico Madrid, învinsă de Betis

Atletico Madrid, ocupanta locului secund în campionatul de fotbal al Spaniei, a fost învinsă la limită în deplasare, cu 1-0, de Betis Sevilla, într-o partidă din cadrul etapei a 22-a a sezonului.

Share

George Dumitrescu 0 comentarii

03.02.2019 - 21:14

Andaluzii au marcat golul victoriei în repriza secundă, prin Sergio Canales, care a transformat o lovitură de la 11 m, în minutul 64.

Atletico Madrid, neînvinsă din luna septembrie în La Liga. a suferit primul eşec după 18 partide şi a ratat astfel ocazia de a se apropia de liderul FC Barcelona, care a remizat sâmbătă pe teren propriu cu Valencia (2-2).

Într-un alt meci disputat duminică, Villarreal a terminat la egalitate în faţa propriilor suporteri, scor 2-2, cu Espanyol Barcelona. Au marcat: Iborra (37) şi Cazorla (65 - penalty) pentru "Submarinul galben", respectiv Bonera (76 - autogol) şi Rosales (81).

Tot duminică mai sunt programate partidele Eibar - Girona şi Real Madrid - Deportivo Alaves, în timp ce luni va avea loc întâlnirea Rayo Vallecano - Leganes.