6.9 C
sâmbătă, 20 aprilie 2024
AcasăSportVictor Piţurcă, antrenor CSU Craiova, îşi critică jucătorii, după înfrângere

Victor Piţurcă, antrenor CSU Craiova, îşi critică jucătorii, după înfrângere

“Dacă iei goluri de maniera asta şi faci cadouri CFR-ului sigur că te execută. Felicitări CFR-ului, au meritat victoria pentru că parcă şi-au dorit mai mult decât noi.

Meciul se îndrepta spre un 0-0, însă când ai mingea în posesie şi greşeşti… Şi pe urmă greşeşti în continuare… Chiar dacă ne-au lipsit cei mai buni doi juctori nu putem să dăm vin ape lucrul acesta. În prima repriză am controlat în prima parte jocul.

În a dua repriză parcă CFR-ul şi-a dorit mai mult ca noi victoria şi asta şi-a pus amprenta. Trebuie să muncim să ajungem să jucăm şi noi ca CFR”, a spus Piţurcă la Digi Sport.

Formaţia CFR Cluj a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (0-0), echipa Universitatea Craiova, în etapa a XIII-a, ultima a turului sezonului regulat al Ligii I.

Golurile au fost marcate de Traore ’70 şi Omrani ’78.