6.7 C
sâmbătă, 20 aprilie 2024
AcasăSpecialManchester United - CFR Cluj scor final 0 - 1 CFR...

Manchester United – CFR Cluj scor final 0 – 1 CFR Cluj a ratat calificarea în optimile Champions League

MANCHESTER UNITED – CFR CLUJ 0 – 1 SCOR FINAL

Campioana României, CFR Cluj, a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Manchester United şi a ratat calificarea în optimile Ligii Campionilor, însă, de pe locul trei al grupei H, va evolua în 16-imile Ligii Europa.

Minutul 90+4: Finalul meciului

GALTASARAY A BĂTUT BRAGA CU 2 – 1. CFR CLUJ A RATAT CALIFICAREA

Minutul 90+2: Felgueiras vede galben pentru că a tras de timp

Minutul 90+1: Schimbare la CFR Cluj. Iese Sougou, intră Kapetanos

Minutul 90: Din ce în ce mai multă presiune pe Felgueiras

4 minute de prelungire

Minutul 88: Felgueiras e omul meciului. A scos şut după şut

Minutul 86: Welbeck încearcă o pasă în faţa porţii, dar nu e nimeni la primire şi Felgueiras prinde mingea

Minutul 85: Schimbare la Manchester. Iese Giggs, intră Fletcher

Minutul 85: Din nou pericol la poarta clujenilor, dar Cadu reuşeşte să respingă

Minutul 83:
Rooney şutează de la distanţă dar Felgueiras scoate frumos

Minutul 82:
Atac al CFR Cluj. Ivo Pinto îi centrează lui Camora, aflat în careu, dar mingea este interceptată

Minutul 80:
Corner pentru Manchester

Minutul 79: Lovitură liberă pentru CFR Cluj

Galatasaray – Braga  2 – 1

Minutul 78: Pericol la poarta lui Felgueiras, dar acesta apără superb!

Minutul 66:
OCAZIE PENTRU MANCHESTER UNITED. Giggs şutează de la mică distanţă dar mingea este blocatâ. RUI PEDRO ESTE ACCIDENTAT PE TEREN

Lovitură liberă pentru CFR Cluj

Minutul 55: GOOOOOOOL CFR CLUJ!!!! LUIS ALBERTO ŞUTEAZĂ DIN FAŢA CAREULUI ŞI DESCHIDE SCORUL!!! SUPERB GOL!

Minutul 54: Mureşan încearcă un şut de la distanţă dar balonul zboară peste poartă

Minutul 53: Ocazie pentru Manchester dar Rooney greşeşte şi Felgueiras iese şi prinde mingea

Minutul 51:
Britanicii au pus din nou tunurile pe CFR. Ata după atac

Minutul 49: CFR Cluj în contraatac, Sougou se demarcă, dar nu reuşeşte să păstreze mingea la picior

Minutul 47: Lovitură liberă pentru Manchester United. Pericol Cluj. Cadu vede galben pentru proteste

Minutul 45: Lovitură liberă pentru Manchester United după un fault al lui Rada la Hernandez

Minutul 45: A început repriza secundă!

MANCHESTER UNITED – CFR CLUJ SCOR  0 – 0 LA PAUZĂ

Finalul primei reprize

Minutul 45+1: Lovitură liberă pentru Manchester United după un fault al lui Cadu

2 mintute de prelungire

Minutul 45: Rui Pedro şutează frumos dar mingea trece uşor pe lână poartă

Minutul 44: Schimbare la Manchester. Iese Cleverly, intră Scholes

Minutul 43: Meciul se joacă mai mult în jumătatea clujenilor

Minutul 41: Smalling loveşte cu capul din faţa porţii CFR Cluj dar nu nimereşte ţinta

Minutul 41:
Rooney şutează şi e cât pe ce să fie gol, dar Felgueiras scoate superb

Minutul 40: Apărarea CFR Cluj e foarte slabă. Hernandez a mai avut o ocazie

Minutul 39: Corner pentru Manchester United

Minutul 37: GREŞELI MARI ALE CLUJENILOR. Hernandez cât pe ce să marcheze, noroc cu Felgueiras care iese şi deviază mingea

Minutul 25: Manchester United în ofsaid

Minutul 25: OCAZIE MARE PENTRU MANCHESTER după greşeli ale clujenilor. Cleverly rămâne singur cu portarul, dar Felgueiras iese şi prinde la timp

Minutul 23: Un alt corner pentru CFR. De Gea iese şi prinde mingea

Minutul 21: OCAZIE PENTRU CFR CLUJ. Rui Pedro îi pasează lui Sougou, acesta şutează dar Wootton intră prin aluncare şi deviază mingea. Corner pentru CFR Cluj

Minutul 20: Contraatac al Manchester United! Felgueiras boxează un balon care ajunge la Cowell. Poarta e goală dar mingea se loveşte de un jucător al CFR Cluj

Minutul 19:  Lovitură liberă pentru CFR Cluj după un fault la Piccolo

Minutul 18: Bastos îi pasează lui Camora care pătrunde în careul celor de la Manchester dar balonul este respins

Minutul 16:
Powell a fost accidentat de Mureşan şi scos de pe teren

Minutul 14: Manchester, prinsă în ofsaid

Minutul 13: Mingea se joacă mai mult la jumătatea terenului. Lovitură liberă pentru Manchester United după un fault la Cleverly

Minutul 12: Bastos accidentat

Minutul 7: OCAZIE PENTRU CFR CLUJ
însă De Gea reuşeşte să apere. Corner pentru Cluj

Minutul 7: Rooney încearcă o centrare lungă în careul CFR Cluj dar balonul ajunge în braţe la Felgueiras

Minutul 5: Atac al Manchester United. Corner

Minutul 3: Centrarea clujenilor este respinsă

Minutul 2: Lovitură liberă pentru CFR Cluj după un fault la Ivo Pinto

Minutul 2: Prim atac al celor de la Manchester, fără probleme pentru Felgueiras

Minutul 1: Lovitură liberă pentru Manchester United

Minutul 1: A început meciul!

Meciul Manchester United – CFR Cluj se va disputa în această seară, de la 21.45 , în Grupa H a Ligii Campionilor. Partida dintre Manchester şi CFR Cluj, ce contează pentru calficarea în optimile de finală ale Ligi Campionilor, va fi transmis, în format LIVE TEXT, pe romanialibera.ro.

Partidele Manchester United – CFR Cluj şi Sporting Braga – Galatasaray vor încheia Grupa H a Ligii Campionilor. Campioanele Turciei şi României păstrează şanse de calificare în optimile de finală ale Ligii Campionilor, clujenii având nevoie de un rezultat mai bun la Manchester decât cel pe care îl va obţine Galatasaray la Braga.

MANCHESTER UNITED – CFR CLUJ Echipele de start

Manchester United: De Gea – Jones, Wootton, Smalling, Buttner – Powell, Cleverley, Giggs – Welbeck, Rooney, Hernandez. Antrenor: Alex Ferguson.

CFR Cluj: Felgueiras – Ivo Pinto, Cadu, Piccolo, Rada – G. Mureşan, Luis Alberto – Sougou, Rui Pedro, Camora – Bastos. Antrenor: Paulo Sergio.

var domain_split = domain.split(‘.’);
var cHannel_domain = domain_split[domain_split.length-2] + “.” + domain_split[domain_split.length-1];
document.write(unescape(“%3Cscript src=’http://worker.contentchannel.ro/player/singleplayer_max/1235f8bbdb6e30118340158e6a226e45/”+ cHannel_domain +”‘ type=’text/javascript’%3E%3C/script%3E”));
// –>
&lt;a href=”http://www.contentchannel.ro” mce_href=”http://www.contentchannel.ro” target=”_blank”&gt; &lt;img border=”0″ alt=”content channel” title=”content channel” src=”http://worker.contentchannel.ro/img/logo-mic.png” mce_src=”http://worker.contentchannel.ro/img/logo-mic.png” /&gt; &lt;/a&gt;

MANCHESTER UNITED – CFR CLUJ LIVE. Ioan Andone, cu sufletul la CFR Cluj. Speră la o victorie în meciul cu Manchester United

Tehnicianul Ioan Andone, care a fost desemnat antrenorul anului la Gala Fanatik, a declarat că îşi doreşte ca fosta sa echipă, CFR Cluj, că reuşească accederea în optimile de finală ale Ligii Campionilor, deoarece şi el a muncit la această formaţie, potrivit Mediafax.

“Îmi doresc foarte mult să se califice în primăvara europeană în Liga Canmpionilor, vreau să câştige CFR Cluj la Manchester United şi sper să adopte o tactică potrivită, pentru că atunci când întâlneşti pe Manchester United nici dacă conduci cu 2-0 nu eşti sigur de victorie. Vreau să se califice, mai ales că e şi munca mea acolo”, a declarat Andone, care a precizat că are “ceva oferte din străinătate”, iar în iarnă va lua o decizie.

MANCHESTER UNITED – CFR CLUJ LIVE TEXT. Victorie pentru Manchester United în campionatul Angliei, înaintea returului cu CFR Cluj

Formaţia Manchester United a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 4-3 (4-3), echipa Reading, într-un meci din etapa a XV-a a campionatului Angliei, ultimul dinaintea partidei de pe teren propriu cu CFR Cluj, din Liga Campionilor.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Anderson ’13, Rooney ’16 (penalti), ’30 şi Van Persie ’34. Pentru Reading au înscris Robson-Kanu ‘8, Le Fondre ’19 şi Morrison ’23.

Echipa antrenată de Alex Ferguson a evoluat în următoarea formulă: Lindegaard – Rafael (Smalling ’31), Ferdinand, Evans, Evra – Anderson (Jones ’45), Carrick, Fletcher – Young, Rooney, Van Persie (Welbeck ’74).

MANCHESTER – CFR CLUJ. Vidici va lipsi la meciul Manchester United – CFR Cluj, iar Ferguson va mai odihni câţiva jucători

Tehnicianul echipei Manchester United, Alex Ferguson, a declarat, marţi, că fotbalistul Nemanja Vidici, operat la genunchi în septembrie, nu va reveni pe teren la meciul cu CFR Cluj, din grupele Ligii Campionilor, antrenorul precizând că va mai odihni câţiva jucători, la fel cum a făcut la Istanbul.

“Nu cred că Nemanja va juca. El simte că mai are nevoie de câteva zile de antrenament, deci nu va fi disponibil. Nu este departe, se antrenează bine acum, dar cred că îi vor prinde bine câteva zile în plus. Nu-l iau în considerare nici pentru meciul de duminică (n.r. – împotriva echipei Manchester City). Dacă ar fi jucat mâine (n.r. – miercuri), ar fi fost un bonus, dar duminică ar fi fost prea devreme (n.r. – ţinând cont de faptul că partida cu City este foarte importantă pentru titlul în Anglia)”, a spus Ferguson despre căpitanul echipei Manchester United, potrivit site-ului oficial al clubului englez.

Sârbul Nemanja Vidici a lipsit şi în ultimele cinci luni ale sezonului trecut din cauza unei probleme la un ligament încrucişat, iar Ferguson spera ca el să reintre într-o partidă fără o prea mare miză pentru echipa sa, Manchester United având asigurat locul 1 al Grupei H a Ligii Campionilor.

Tehnicianul a anunţat va face schimbări în echipă pentru meciul cu CFR Cluj, însă a dat asigurări că formaţia sa va juca, miercuri, la victorie pentru a nu influenţa lupta pentru calificarea de pe poziţia secundă.

“Vom odihni câţiva jucători mâine, aşa cum am făcut împotriva echipei Galatasaray. Dar trebuie să fim fair-play faţă de toate echipele care încearcă să obţină poziţii importante, pentru Liga Campionilor şi pentru Liga Europa. Din respect, vom folosi o echipă care să câştige meciul. Dar vor fi schimbări”, a adăugat antrenorul.

Potrivit L’Equipe, mijlocaşul brazilian Anderson nu va face parte din lot, la fel Evans şi Valencia, toţi accidentaţi.

MANCHESTER UNITED – CFR CLUJ LIVE. Daniele Orsato arbitrează meciul Manchester United – CFR Cluj

Arbitrul italian Daniele Orsato va conduce la centru meciul Manchester United – CFR Cluj, care se va disputa, miercuri, de la ora 21.45, în ultima etapă a grupei H a Ligii Campionilor.

Orsato va fi ajutat de Mauro Tonolini şi Massimiliano Grilli, în timp ce rezervă va fi Lorenzo Manganelli.

Asistenţii suplimentari vor fi Andrea De Marco şi Mauro Bergonzi.