SCM Râmnicu Vâlcea rezistat o repriză în Liga Campionilor. CSM București joacă astăzi

SCM Râmnicu Vâlcea a pierdut la opt goluri meciul cu Brest Bretagne Handball în prima etapă a Grupei B din Liga Campionilor.

Share

Petronel Tudor 0 comentarii

Actualizat: 13.09.2020 - 12:34

SCM Râmnicu Vâlcea s-a ridicat la nivelul puternicei formații franceze doar în primele 30 de minute, scorul pauzei fiind egal, 12 – 12. În partea secundă atacul și apărarea proaspetei câștigătoare a Cupei României și a Supercupei nu au mai funcționat la fel de bine iar gazdele au câștigat cu un categoric 29 – 21.

CSM București va debuta astăzi, de la ora 17.00, pe teren propriu cu formația Metz Handball, în cealaltă grupă din Liga Campionilor. Dacă SCM Râmnicu Vâlcea a fost acceptată direct în competiție în condițiile în care campionatul feminin de handbal ediția 2019 – 2020 s-a întrerupt fără desemnarea unei echipe campioane, CSM București a primit un wild-card pentru a participa în competiția regină a handbalului feminin european inter-cluburi.