6.9 C
sâmbătă, 20 aprilie 2024
AcasăSportPerechea Tecău/Rojer, calificată în semifinalele turneului de la Hamburg

Perechea Tecău/Rojer, calificată în semifinalele turneului de la Hamburg

Tecău şi Rojer s-au impus după o oră şi 14 minute. De remarcat că în setul al doilea cei doi au fost conduşi cu 3-0 şi 4-1, dar au reuşit egalarea, 4-4, iar pe finalul setului au înclinat balanţa.

Fiecare pereche a avut câte 4 aşi şi 2 duble greşeli, care cuplul româno-olandez a înregistrat procentaje mai bune la ambele servicii, francezii reuşind un singur break, faţă de trei realizate de Tecău şi Rojer.

Pentru accederea în penultimul act al competiţiei, Tecău şi Rojer şi-au asigurat un cec de 19.150 euro şi 180 de puncte ATP la dublu. Adversarii din semifinale vor fi câştigătorii meciului dintre Lukasz Kubot (Polonia)/Marcelo Melo (Brazilia/N.3) şi John Peers (Australia)/Michael Venus (Noua Zeelandă).