Nole Djokovic, victorie în minimum de seturi la Roland Garros

Tenismenul sârb Novak Djokovic s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de Grand Slam de la Roland Garros, după o victorie facilă în fața rusului Karen Hacianov, obținută în trei seturi, scor 6-4, 6-3, 6-3.

Share

Rl online 0 comentarii

05.10.2020 - 21:49

Principalul favorit de la French Open s-a impus după două ore şi 23 de minute.

Djokovic, care n-a pierdut niciun set în acest an la Paris, va juca în sferturi cu învingătorul dintre spaniolul Pablo Carreno Busta (18 ATP) şi germanul Daniel Altmaier (186 ATP).

Sârbul l-ar putea reîntâlni după o lună pe Carreno Busta. Liderul mondial a fost descalificat de la US Open după ce a lovit în mod involuntar cu mingea o arbitră de linie, în finalul primului set al meciului cu jucătorul spaniol.