LIVE TEXT Mihaela Buzărnescu a pierdut meciul cu Madison Keys la Roland Garros

Revelația anului în tenisul mondial, Mihaela Buzărnescu (33 WTA) se află în fața unei noi încercări dificile la Roland Garros, unde joacă acum cu americanca Madison Keys (favorită 13), finalistă la ediția de anul trecut a US Open.

Adrian Bărbulescu 0 comentarii

Actualizat: 03.06.2018 - 13:17

Partida care poate aduce calificarea în sferturi pentru Mihaela are loc pe arena Philippe-Chatrier.

UPDATE Meciul a fost câștigat de Madison Keys

Pentru Mihaela Buzărnescu, traseul la turneul de tenis de la Roland Garros s-a încheiat. Ea a pierdut fără drept de apel meciul cu americanca Madison Keys, cu 6-1, 6-4.

UPDATE Mihaela Buzărnescu încearcă să revină spectaculos

În al doilea set, Keys conducea cu 5-1, însă Buzărnescu încearcă o revenire. Scorul a ajuns la 5-4.

UPDATE Mihaela Buzărnescu a pierdut primul set

Mihaela Buzărnescu a pierdut primul set în fața americancei Madison Keys la Roland Garros. Scorul a fost necruțător: 6-1.

Confruntarea din optimile turneului de la Roland Garros va fi prima între Buzărnescu și Keys, finalistă la ediția din 2017 a US Open (învinsă cu 6-3, 6-0 de Sloane Stephens).

Americanca a mai ajuns o singură dată în această fază a Grand Slam-ului de la Paris, în 2016, când a fost învinsă de Kiki Bertens (scor 7-6(4), 6-3).