La Mioveni bate briza Ligii 1. Succes de senzație pentru echipa lui Niculescu

CS Mioveni a obţinut o nouă victorie de „aur” în play-off-ul Ligii a 2-a și visează cu ochii deschiși la promovare. Argeșenii s-au impus cu scorul de 1-0 în deplasarea de la Turris-Oltul Turnu Măgurele.

Share

Rl online 0 comentarii

Actualizat: 28.07.2020 - 19:54

Ionuţ Rădescu a reușit unicul gol al partidei, în minutul 30, după un șut superb la colțul lung. Misiunea formației gazdă s-a complicat cu 5 minute înainte de finalul primei reprize, atunci când Sergiu Negruţ a fost eliminat pentru lovirea cu cotul a lui Robert Gherghe, la un duel aerian.

Turris şi-a creat o singură ocazie clară în repriza secundă, prin Florinel Mitrea, al cărui şut din afara careului a fost respins de portarul Flavius Croitoru.

După această victorie, Mioveni a urcat pe poziția a doua în clasamentul Ligii a 2-a, cu 27 de puncte, și speră la o promovare de senzație pe prima scenă a fotbalului românesc.