10.3 C
sâmbătă, 20 aprilie 2024
AcasăSportLa Liga: Real Madrid, primul eșec al sezonului

La Liga: Real Madrid, primul eșec al sezonului

Pe Iberostar Stadium, într-o partidă în care ”galacticii” au condus ”ostilităţile” dar nu au reuşit să marcheze, Lago Junior a izbutit singurul gol al meciului în minutul 7. Mai mult, de la madrileni, Alvaro Odriozola a văzut cartonaşul roşu în minutul 74.

Cealaltă echipă din capitala Spaniei, Atletico, a trebuit, la rândul său, să se mulţumească doar cu un egal, 1-1, în faţa propriilor suporteri, cu Valencia. Deşi Diego Costa a deschis scorul din penalty în minutul 36, Daniel Parejo a egalat în minutul 82 stabilind scorul final. Valencia a terminat însă în zece oameni după ce Lee Kang-in a văzut ”roşu” în minutul 90+1.

Rusia – Ucraina, ziua 766: Doi morți într-un atac cu drone asupra regiunii Belgorod

Un atac ucrainean cu dronă a făcut doi morţi în regiunea rusă de frontieră Belgorod, în vestul ţării, a informat guvernatorul local, în această...