6.7 C
sâmbătă, 20 aprilie 2024
AcasăSportGicu Grozav, golgheterul Ungariei

Gicu Grozav, golgheterul Ungariei

Oaspeţii au condus cu 2-0, prin golurile înscrise de Bence Bedi (26) şi Andras Rado (43 – penalty), dar Gheorghe Grozav a redus din diferenţă (49), iar Anton Kravcenko (58) a egalat, după care Patrik Tischler (71) a adus echipa antrenată de Vasile Miriuţă în avantaj. Oaspeţii au reuşit să obţină un punct marcând cu doi oameni mai puţin, prin golul lui Benjamin Babati (84 – penalty).

Bendeguz Bolla a fost eliminat în minutul 56, iar Szilard Devecseri a primit cartonaş roşu în minutul 81.

Românii Claudiu Bumba (cartonaş galben în minutul 77) şi Gheorghe Grozav (galben în minutul 55) au fost integralişti la Kisvarda, iar portarul Mihai Mincă a fost doar rezervă, dar a primit un cartonaş galben în minutul 71.

Grozav are 6 goluri marcate în 8 meciuri în acest campionat şi e golgheter, la egalitatea cu bosniacul Armin Hodzic (Fehervar FC).

În clasament, pe primul loc se află Fehervar FC, cu 21 puncte, urmată de Mezokovesd-Zsory, 18 puncte, Ferencvarosi TC, 15 puncte (6 jocuri),etc.

Kisvarda FC se află pe locul 6, cu 10 puncte.