Echipa lui Dan Petrescu, învinsă de Astana

Formaţia CFR Cluj a fost învinsă în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), de echipa FC Astana, din Kazahstan, în prima manşă a turului I preliminar al Ligii Campionilor.

Share

Rl online 0 comentarii

Actualizat: 09.07.2019 - 18:37

Unicul gol al meciului a fost marcat de Evgheni Postnikov, în minutul 68, în urma unui corner.

Pentru clujeni, Omrani a semnat cea mai mare ocazie, în minutul 80, însă luftul său a privat echipa lui Dan Petrescu de un rezultat pozitiv.

Iată cum au evoluat cele două formații:

FC Astana: Erik - Rukavina, Postnikov, Simunovic, Beysebekov - Logvinenko - Tomasov (Janga '58), Maevski, Sigurjonsson, Murtazayev (Mubele '85) - Rotariu. Antrenor: Roman Grigorciuk

CFR Cluj: Arlauskis - Susic, Burcă, Vinicius, Camora - Culio, Hoban (Rondon '76), Bordeianu (Aurelio '90) - Deac, Omrani, Păun (Mailat '65). Antrenor: Dan Petrescu

Meciul a fost arbitrat de belgianul Lawrence Visser,  ajutat de Thibaud Nijssen şi Jo de Weirdt.

Meciul retur va avea loc la 17 iulie, de la ora 21.00.