Dinamo - Dunărea Călăraşi 2-0, în primul meci din play-out

FC Dinamo Bucureşti a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa Dunărea Călăraşi, în prima etapă a play-out-ului Ligii I. Golurile au fost marcate de Nistor, în minutul 24, şi Montini, în minutul 90+4.

Share

George Dumitrescu 0 comentarii

09.03.2019 - 00:32

La Dinamo a fost titular în premieră portarul Parfait Mandanda.

Cele două echipe au terminat la egalitate ambele partide din sezonul regulat, 1-1 la Bucureşti şi 0-0 la Călăraşi.

Dinamo are patru victorii şi un egal în ultimele şase etape. Dunărea nu a marcat niciun gol în ultimele patru etape, reuşind trei egaluri.

Dinamo Bucureşti - Dunărea Călăraşi 2-0 (1-0), stadion Dinamo - Bucureşti
Au marcat: Dan Nistor (24), Mattia Montini (90+4).
Arbitru: Marius Avram (Bucureşti); arbitri asistenţi: Mircea Orbuleţ (Bucureşti), Vladimir Urzică (Piatra Neamţ); arbitru de rezervă: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi)
Observatori: Irina Mîrţ (Bucureşti) - CCA, Romulus Chihaia (Bucureşti) - LPF