Derby cu scântei în Franța. Olympique Marseille a dat lovitura pe terenul lui PSG

Derby-ul Franței, dintre campioana en titre Paris Saint-Germain și Olympique Marseille, s-a încheiat cu nu mai puțin de cinci jucători eliminați. Pe teren, oaspeții s-au impus cu scorul de 1-0, grație reușitei lui Florian Thauvin, din minutul 31.

Share

Rl online 0 comentarii

14.09.2020 - 18:14

PSG, finalista ediţiei trecute a Ligii Campionilor, nu reuşeşte să-şi regăsească ritmul în acest început de sezon, perturbat de cazurile de infectare cu noul coronavirus din cadrul lotului său.

Marseille a marcat golul victoriei în prima repriză, prin internaţionalul francez Florian Thauvin (31), după o centrare excelentă venită de la Payet.

Partida a fost extrem de tensionată și s-a încheiat cu cinci jucători eliminaţi, doi de la Olympique Marseille şi trei de la PSG, unul dintre aceştia fiind brazilianul Neymar, revenit în lotul parizienilor după ce s-a vindecat de Covid-19, alături de argentinianul Angel Di Maria.

Pentru Olympique Marseille, aceasta este prima victorie după nouă ani obţinută pe Parc des Princes, în campionatul francez.