Craiova lui Mititelu a revenit la șefia Ligii a 2-a

Formația FC U Craiova 1948 a revenit pe primul loc în Liga a 2-a, după ce a învins-o pe CSM Slatina cu scorul de 2-1, marţi seara, pe teren propriu, la Drobeta-Turnu Severin.

Share

Rl online 0 comentarii

29.09.2020 - 21:26

Ambele goluri ale gazdelor au fost înscrise în prima repriză de Claudiu Bălan (4, 22), din lovituri de la 11 metri acordate cu destulă uşurinţă. De cealaltă parte, pentru oaspeţi a înscris Ovidiu Popescu în minutul 82.

Oaspeții au solicitat acordarea unui penalty în minutul 73, când Dragoş Albu l-a faultat clar pe Cătălin Doman în careu, dar arbitrul a considerat că a fost simulare.

După cinci etape, Craiova lui Mititelu este liderul ligii secunde, cu 13 puncte, urmată de ASU Poli Timișoara (11 puncte) și Rapid (10 puncte).