Foto: observator.tv

Cine ar fi doi dintre agresorii femeii jandarm, la protestul din Piaţa Victoriei

Doi dintre bărbații care au bătut o femeie-jandarm, la protestul organizat vineri, 10 august, în Piaţa Victoriei, ar face parte din galeria clubului CSA Steaua.

Mihai Diac 0 comentarii

Actualizat: 13.08.2018 - 00:35

Doi dintre membrii grupului violent care a agresat doi jandarmi, în timpul mitingului desfășurat vineri, 10 august, în Piaţa Victoriei, ar face parte din galeria celor de la CSA Steaua, susține, într-o postare pe Facebook, clubul FCSB.

"FOARTE IMPORTANT! Având în vedere informaţiile eronate apărute în mass-media pe parcursul acestei zile, cu privire la conflictele de vineri seara, din Piaţa Victoriei, facem următoarele precizări:

1. Cei doi suspecţi reţinuţi nu sunt suporteri ai echipei noastre, ci fac parte dintre susţinătorii echipei Clubului Sportiv al Armatei, care evoluează în Liga a 4-a! Acest lucru poate fi verificat prin simpla vizionare a conturilor de Facebook ale acestora.

2. Facem un apel către mass media să verifice cu atenţie informaţiile publicate şi să nu implice numele clubului nostru şi susţinătorii FCSB în subiecte care implică manifestările huliganice!", e anunţul apărut pe pagina de facebook a vicecampioanei României, duminică după-amiază, după ce zvonurile privind identitatea celor doi agresori s-au răspândit pe facebook", menționează clubul FCSB, în mesajul postat pe Internet.

Într-adevăr, numele uneia dintre cele două persoane care au primit, duminică, mandat de arestare este Ionuţ Liviu Cojoacă (30 de ani), iar o persoană cu acest nume are, pe Facebook, imagini din care reiese că ar fi suporter al CSA Steaua.

Celălalt bărbat arestat, duminică, în urma incidentelor violente comise vineri seară la Piața Victoriei este Claudiu Dobre Mihai (24 de ani).

 

Comentarii