Ecaterina Andronescu deschide listele PSD în București, la Senat

de Mircea Marian , 24 octombrie 2016 - stire actualizata la ora 10:51, 25 octombrie 2016
Ecaterina Andronescu deschide listele PSD în București, la Senat

Surse din PSD susțin că listele PSD pentru circumscripția București au fost finalizate, la Senat pe prima poziție fiind Ecaterina Andronescu. La Camera Deputaților, primul pe listă este Gabriel Petrea, liderul tineretului PSD. El este considerat „omul lui Dragnea”. „Acum pot să spun cu toată sinceritatea: vreau ca Gabi Petrea să fie preşedinte", a declarat Dragnea în decembrie 2015, la Congresul TSD.

O surpriză pe liste este prezența Danielei Tușa, soția jurnalistului Iosif Bubble. Ea a demisionat recent din PNL și va ocupa locul șase la PSD. 

Între candidații eligibili, la Senat, se află Robert Cazanciuc, fostul ministru al Justiției, și Ionuț Vulpescu, fost consilier al președinteului Ion Iliescu și fost ministru al Culturii. 

Comentarii

  • bulzan

    25 octombrie 2016 20:35

    tovarase penala Andronescu, te rog nu mai candida a 6 oara.Dute sa iti rezolvi problema penala de care va ascundeti PSD este o mafie cu penali care sunt miliardari dar ii reprezinta pe saraci de la care au furat averileAsa sa va ajute Dumnezeu cum doriti sa furati poporul romin

    raspunde comentariului
  • ioan

    25 octombrie 2016 11:42

    pai e normal ca relicvele preistorice sa faca parte din psd...!

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:50

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:50

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:50

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:50

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:50

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:50

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:50

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:50

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:50

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:50

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:50

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:50

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:49

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:49

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:49

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:49

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:49

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:49

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:49

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:49

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:49

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:49

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:49

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:49

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:49

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:49

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:49

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:49

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:49

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:49

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:49

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:49

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:49

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:49

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:49

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:49

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:49

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:49

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:49

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:49

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:49

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:49

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:49

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Gh.Stoian

    25 octombrie 2016 9:48

    La mai mare, abramburico ! Cand vei ajunge la varsta a 3-a, vei primi si pensie nesimtita, dupa "meritul" de a fi distrus sistemul de invatamant romanesc !

    raspunde comentariului
  • Jan

    25 octombrie 2016 9:12

    Abramburica Andronescu, cioclul invatamantului romanesc, chimista de renume mondial, ca si regretata Codoi, este deja expirata, cel putin din perspectiva garantiei lui Vanghelie. Doar Dumnezeu ne mai poate scapa de aceasta nesatula de bani si putere, ca electoratul - e prosti da' multi -

    raspunde comentariului
  • just

    25 octombrie 2016 8:19

    Oare cand scapam de baba asata,probabil cu dosarul Microsoft.

    raspunde comentariului
  • Remarca

    24 octombrie 2016 20:45

    Ne-am scos ! Cu Ecaterina Andronescu - la asa zisa stanga - si cu Alina Gorghiu- la asa zisa dreapta - iata expresia sado-masochismului in relatia de foxaj parlamentari-popor ce dureaza de 26 de ani incoace !

    raspunde comentariului
  • Bafto delo!

    24 octombrie 2016 20:05
  • ileana

    24 octombrie 2016 18:55
  • EXPIRATA

    24 octombrie 2016 18:54

    MottoSa privim demniInapoi cu iertare,Inainte cu speranta,In jos cu intelegere,In sus cu recunostinta!In Ro continua procesul de TRANZITIE catre o directie necunoscuta. Daca in UNELE din tarile FOSTE membre ale CAER , dupa incheierea razboiului rece, TRANZITIA inseamna si un progres cat de mic, in Ro efectul LOVITURII DE STAT din dec 1989 este un soi de PARALIZIE A SOCIETATII care a codus la prabusirea TARII. Economia a fost distrusa la fel si subsistemele sistemului social precum sanatatea, invatamantul, siguranta nationala, etc. Populatia a emigrat MASIV datorita programelor criminale facute de guvernanti si Parlamentari. Clasa politica postcomunista este alcatuita din grupari infractionale de crima organizata numite formatiuni politice care se tot regrupeaza in stil mafiot in numele inoiri partidelor incercand aburirea poporului. E posibil ca la sfarsitul acestui an in Ro sa aiba loc o REVOLUTIE ADEVARATA daca PARLAMENTUL nu devine o normalitate democratica cu 300 de parlamentari, conform rezultatului referedumului, oameni cu EXPERIENTA, de CARACTER, INTEGRI, FARA ACUZATI PENAL SAU INFRACTIORI, FARA BARONI SAU OLIGARHI. Doamne ajuta-i pe romani!

    raspunde comentariului
  • raul marius

    24 octombrie 2016 18:50

    La HAZNAUA psd-ista ,este ADMIS ca una cu DOSARE PENALE ,sa deschida Liste ??? Atunci ce vor face cu PUSCARIASUL de DREPT,dragnea,ce va Desschide el ??? cred totusi ca Portile Puscariei !!!