Dragnea explică de ce nu merge la Cotroceni la învestirea noilor miniştri: Nu mai cred în neimplicarea politică a lui Iohannis

de Iulia Iancu , 13 octombrie 2017 - stire actualizata la ora 16:59, 13 octombrie 2017
Dragnea explică de ce nu merge la Cotroceni la învestirea noilor miniştri: Nu mai cred în neimplicarea politică a lui Iohannis

UPDATE 15.30: După şedinţa CExN, preşedintele PSD, Liviu Dragnea, a confirmat că nu va merge la Cotroceni la învestirea noilor miniştri, afirmând că "nu mai crede în neimplicarea politică a domnului Iohannis".

"Nu vreau să mă duc la Cotroceni decât după alegerile prezindenţiale pentru că nu mai cred în neimplicarea politică a preşedintelui. Nu e un moft. Dacă vrea să vorbească de PSD să se facă membru. Altfel îl rog să nu mai vorbească despre PSD", a fost mesajul preşedintelui PSD pentru şeful statului Klaus Iohannis.

Liderul PSD a avut aceeaşi solicitare şi pentru purtătorul de cuvânt al Preşedinţiei, Mădălina Dobrovolschi.

"Cererea e transmisă şi către purtătorul de cuvânt. Nu trebuie să facă conferinţe la Cotroceni să spună ce trebuie să facă PSD. Vrea să îşi spună părerea, să semneze adeziunea şi vine la partid", a mai spus Dragnea.

Cât priveşte relaţia cu Klaus Iohannis şi cum s-a ajuns în această situaţie, Dragnea a precizat: " Am stat cu mâna întinsă până mi-a amorţit. Nu cred că PSD sau eu am făcut instituţional ceva împotriva preşedintelui Iohannis. Eu nu mai vreau să merg în Palatul Cotroceni"


Actele cu propunerile pentru noii miniştri vor fi trimise, luni, la Cotroceni, iar Liviu Dragnea se pare că nu va participa la ceremonia de depunere a jurământului, susţin surse politice citate de Mediafax. Vineri, liderii PSD vor decide, în CExN, cine sunt noii miniştri care vor prelua atribuţiile lui Sevil Shhaideh, Răzvan Cuc şi Rovana Plumb.





Liderul PSD, Liviu Dragnea se pare că nu va participa la ceremonia de depunere a jurământului.





Rovana Plumb (ministrul delegat pentru Fonduri Europene), Sevil Shhaideh (viceprim-ministru, ministrul Dezvoltării Regionale) şi Răzvan Cuc (ministrul Transporturilor) au anunţat că vor demisiona din Guvern, urmând ca şedinţa CEx PSD de vineri, ora 13.00, să decidă înlocuitorii.





 

Comentarii

  • H2O

    16 octombrie 2017 7:07

    Acest individ pe nume dragnea este un adevarat dezastru pentru Romania !Si langa el o alta lichea cu nume de popescu..t...

    raspunde comentariului
  • INTOARCEREA LA ERA COMUNISTĂ !!!!

    14 octombrie 2017 22:28

    Acest CIOCOFLENDER din Teleorman se crede superior tuturor. Presedintele are dreptul sa-si exprime parerea cu privire la felul în care guvernează PSD-UL, ACEST GUVERN COMUNIST, ANTIPOPULAR. MAFIOTUL LATIFUNDIARUL DIN CEL MAI SĂRAC JUDET AL ȚĂRII FACE LEGEA ÎN ȚARĂ. Probabil ca dorește SĂ NE PUNĂ PUMNUL ÎN GURĂ TUTUROR ȘI SĂ VORBIM CA PE VREMEA LUI CEAUSESCU, ÎNCHIȘI ÎN BAIE, SA NU NE AUDĂ NIMENI. SPER CĂ-L VOM VEDEA DUPĂ GRATII. MERITĂ DIN PLIN O ASTFEL DE PEDEAPSĂ DUPĂ CÂT A FURAT.

    raspunde comentariului
  • Tepus

    14 octombrie 2017 12:12

    DRAGNEA-I UNUL DINTRE HOTI, !! CA SI PESEDISTII TOTI !! CARE-N LOC SA GUVERNEZE, !! SE INTREC SA NE TRADEZE. !! IAR TARICEANU, BAGAT !! LA PARTIDUL-STAT, ARGAT, !! SE AVANTA SA-I AJUTE, !! SA NE FURE, SA NE NFRUNTE .

    raspunde comentariului
  • Costin Stefan

    14 octombrie 2017 12:09

    CHIAR NU BAGA NIMENI DE SEAMA ce fac megainfractorii DRAGNEA si TARICEANU in tara asta ??? Despre Dragnea a scris presa destul, incat se pot turna zeci de filme cu eroul teleormanean. Dar nu se vede pe cine isi aduce in Parlamentul Romaniei si in ministerele cu bani multi ??? Nu stie SRI-ul ca AKRAM este omul lui Assad, care este omul lui Puttin ??? Chiar nu vede nimeni ca Tariceanu a fost in stransa legatura cu seful spionajului maghiar din Romania,numit RUDAS ERNO ??? Ca Tariceanu a atacat tot timpul JUSTITIA si i-a ignorat si ridiculizat tot timpul atat pe Basescu, cat si pe Iohannis, pe care i-a impiedicat sa-si exercite mandatele prezidentiale ??? Nu vede nimeni ca atacurile lui Dragnea si mai ales ale lui Tariceanu asupra JUSTITIEI au fost neintrerupte tot anul de fata, nu e limpede ca tot ce fac este ca sa puna JUSTITIA sub ordinile PSD-ului ??? Nu constatam oare, cum CURTEA CONSTITUTIONALA si CURTEA de CONTURI asculta deja de PSD ???

    raspunde comentariului
  • Costin Stefan

    14 octombrie 2017 12:03

    UN ACT DE SUBMINARE A ECONOMIEI NATIONALE a fost savarsit hoteste de C.P.Tariceanu pe 12 noiembrie 2008, in ultimele zile ale mandatului sau de premier. ROMANIA avea un contract cu firma canadiana STERLING, incheiat de guvernul Stolojan, in care firma respectiva se angajase SA EXPLOREZE un platou maritim romanesc din zona Insulei Serpilor, pe proprie cheltuiala, urmand ca in faza de EXPLOATARE sa beneficiem de 51 din petrolul si gazele extrase. Pe 12 noiembrie 2008, in ultimile zile de mandat, premierul Tariceanu a semnat hoteste, fara licitatie, o HOTARARE DE GUVERN Nr. 1446 si o ANEXA 11 secreta si tradatoare, care a modificat contractul incheiat de Guvernul Stolojan cu firma Sterling Resources, cu prejudicii de sute de milioane de euro pentru tara noastra, pe care procurorii DNA ar trebui sa le stabileasca. Anexa 11a tradarii e ilegala, fiindca o parte a platoului nici nu era inca restituit. Ca urmare, RO o poate contesta. Intrebarea este CATA MITA A INCASAT Tradiceanu, in 2008, in afacerea murdara Sterling ? Este revoltator sa ne impacam cu situatia actuala, in care un mare infractor C.P.TARICEANU, care mai este acuzat si de marturie mincinoasa intr-un mare proces de retrocedari frauduloase, sa ocupe inalta functie de presedinte al Senatului Romaniei, post din care a atacat fara incetare JUSTITIA, pe care este pe cale sa o cucereasca, impreuna cu megainfractorul Dragnea, pentru PSD. Deja au adus sub ascultare CURTEA CONSTITUTIONALA si CURTEA DE CONTURI. Oare nu se stie cum a aruncat Tariceanu miliardele de la buget, la primarii PNL, in ajunul alegerilor din 2008 ? Cum nu l-a lasat pe Basescu sa-si exercite prerogatvele prezidentiale, cat a fost premier ? Oare nu se vede, ca si in prezent il ignora si il ironizeaza pe presedintele Iohannis si l-a influentat si pe Dragnea, care a declarat public, astazi 13 octombrie, ca pana la viitoarele alegeri prezidentiale, ei doi nu vor mai merge la presedinte ? In ce tara traim ?

    raspunde comentariului
  • Costin Stefan

    14 octombrie 2017 11:57

    DRAGNEA NU MAI MERGE LA COTROCENI, FIINDCA ASA A FOST INSTRUIT DE MENTORUL SAU TARICEANU, care este mai tradator si mai periculos chiar decat DRAGNEA.. Nimeni nu ataca mai fatis si in mod mai sustinut JUSTITIA si pe presedintii ROMANIEI decat TARICEANU.

    raspunde comentariului
  • Mirela

    14 octombrie 2017 1:59

    Faptul ca Presedintele Tarii cere coalitiei de guvernamant, pentru a nu stiu cata oara, sa nu mai promoveze persoane ce au un trecut dubios, au fost anchetate sau sunt anchetate de Procuratura Generala si DNA si alte instante ale procuraturilor sau chiar au condamnari - chiar si cu suspendare, tot condamnari raman - la activ, noua, cetatenilor, nu nise pare nicio imixtiune ...politica in treburile PSD ! Si din cate imi aduc aminte dl. Johannis a cerut ACELASI LUCRU TUTUROR partidelor ! Chiar si averea exorbitanta a multor parlamentari si fruntasi ai TUTUROR partidelor - inclsuiv a tov. Dragnea- da de gandit asupra modeului cum a fostr stransa aceasta avere , pentru ca imensa mare majoritate a parlamentarilor nu au avut societati comerciale sau daca au avut o perioada acestea au mers slab. In lumea civilizata din restul Europei si SUA fiecare cetaten da seama fiscului pentru fiecare banutz avut in mod nejustificat , la fel pentru orice bun nejustificat. Iar dupa fisc, urmeaza adesea si organele penale. Si ca un ultim argument, imensa mare majoritate a `parlamentarilor` nostri au fost saraci lipiti INAINTE de a intra in politica. Incat, faptele lor sunt de o gravitate enorma, si iaca, nici macar n-au bunul simt de a se retrage din politica si a lasa tzara pe mana tinerilor si in general cetatenilor NECORUPTI

    raspunde comentariului
  • ??????

    13 octombrie 2017 23:51

    Remarcați și că domnul Liviu Dragnea chiar a insistat pentru aplicarea programului de guvernare, așa cum a zis dumnealui ?

    raspunde comentariului
    • Pai, da!

      15 octombrie 2017 19:15

      Succesul este garantat! Daca programul a dus la cresterea datoriei statului cu 10 miliarde de euro in 9 luni, in 4 ani se va depasi suma de 50 miliarde! Drmul glorios spre criza economica, cu PSD si Dragnea in frunte!

      raspunde comentariului
  • Costin Stefan

    13 octombrie 2017 23:32

    MI-ai sters postarile. DE CE ? Ca sa stiu ca banditii au ocupat ROMANIA LIBERA ?

    raspunde comentariului
  • ??????

    13 octombrie 2017 23:28

    Considerați că Liviu Dragnea, care l-a sancționat pe Eugen Teodorovici pentru criticile și modificările aduse în comisia parlamentară inițiativei "split TVA", ar trebui să procedeze în același mod și cu primul ministru care a anunțat "solicitări" de modificări ale ordonanței guvernului ,în parlament ?

    raspunde comentariului
  • costica

    13 octombrie 2017 23:17

    Succesul este rezultatul atitudinilor, iar atitudinile nu sunt altceva decât deprinderi de gândire. O asemenea deprindere nu este un instinct, ci o reacie provocată prin repetare. Asta scrie celebrul Colin Turner în cartea Născut pentru succes. Căutăm urgent colaboratori part-time care vor să câștige bani în timpul liber, într-un proiect unic la nivel mondial. Oferim contract de comision. Pentru mai multe detalii, trimiteți mesajul PROIECT la adresa de email pacurarucostica1963gmail com

    raspunde comentariului
  • Darius

    13 octombrie 2017 22:58

    Esti smecher acumDar miine ve i fi la BULAU

    raspunde comentariului
  • Darius

    13 octombrie 2017 22:58

    Esti smecher acumDar miine ve i fi la BULAU

    raspunde comentariului
  • PSD-UL SUDULUI ...DOAR IN EI INCREDERE

    13 octombrie 2017 20:53

    MI SE PARE GROTESC FAPTUL CA NU A FOST DAT AFARA ACUM LIVIU POP CARE E DIN MARAMURES...SINGURUL DIN PARTEA ARDEALULUI-BANATULUI-MARAMURESULUI-CRISANEI-BUCOVINA-MOLDOVA. FACE NOTA DISCORDANTA...AR TREBUI TOTUSI CA DOMNUL PRESEDINTE LIVIU DRAGNEA SA FIE MAI SELECTIV SI SA ASEJE LA CONDUCEREA TARII DOAR OLTENI, DOBROGENI, UNGROVLAHI SI SA NU INFILTREZE IN VARFUL PARTIDULUI TRADATORI DIN CELELALTE TERITORII ISTORICE ALE ROMANIEI.

    raspunde comentariului
  • Sorin

    13 octombrie 2017 20:43

    Dar tu ar trebui sa crezi in implicarea ta in HOTIE

    raspunde comentariului
  • Ionel

    13 octombrie 2017 20:37

    Tzi ganii astia nu numai ca fura DESCHIS ROMANIA dar si i-si bat joc de eaSi nu am vazut multi invatati sa se opunaO tara inca in *** s de dezvoltare comunista

    raspunde comentariului
  • Ionel

    13 octombrie 2017 20:37

    Tzi ganii astia nu numai ca fura DESCHIS ROMANIA dar si i-si bat joc de eaSi nu am vazut multi invatati sa se opunaO tara inca in *** s de dezvoltare comunista

    raspunde comentariului
  • un prost

    13 octombrie 2017 19:14

    Sa nu faci asemenea greseala Trebuie sa mergi la palatal din deal pen-ca acolo-i SFANTUL DUH al ROMANILOR Te duci apleci capul a inchinaciune si zici ----------------- MARIA TA SFINTE DUH imi PERMITATI sa va ABORDESC fara sa va MALTRATESC cu o VORBA BUNA si incepi cu o seama de DELICATATURI DE POLITETE Ii spui ca E PREA PREA ca E FOARTE FOARTE ca E ULTRA PROGRESIST ca E LIBER SCHIBIST ca VREA PROGRESUL CU ORI CE CHIP INTELEGI???? Por-ma il intrebi ce mai face d-na MERCAL cu C romanesc daca-i bine daca au mai dat refugiatii peste ea intelegi ? NU-I GREU DE LOC ! HAI INCEARCA !!!!!

    raspunde comentariului
    • Chiar ca esti!

      13 octombrie 2017 20:09

      Si ca sa lungeasca discutia, Belinache poate sa-i povesteasca despre Volodea si ai lui. Cum care Volodea? Lasa ca stii foarte bine, Putin.

      raspunde comentariului
      • Numai prosti pe aici.

        14 octombrie 2017 2:55

        .

        raspunde comentariului
        • Tu esti cel mai mare!dintre ei

          14 octombrie 2017 20:26

          Eu doar am remarcat un lucru stiut, influenta lui pu.tin asupra p.sd! TU insa asa te-ai recomandat!

          raspunde comentariului
  • Ecce Kurrupt

    13 octombrie 2017 19:00

    Pizderul necredincios, dacă ar avea credință cât un bob de soia din salamul de Sibiu, ar putea vedea și el împărăția arianusului multilateral colorat, dar refuză să ia loc la masă și să înbuce măcar o felie, tot întinde mâna în loc să tacă și să se aplece strategic

    raspunde comentariului
  • MORMORSA COMPETENTA CHIRIAC-CONSERVA COMUNISTA

    13 octombrie 2017 18:46

    sa nu te mai vedem ,bai mutra acra! sa te iei de mana cu abuzatul felix de la rahova,alta mutra care pute.

    raspunde comentariului
  • penalul din parlament

    13 octombrie 2017 18:36

    sa mergi la bulau,i d i o t u l e -vrei sa tii romania pe loc la fel ca ilici .

    raspunde comentariului
  • Secatura ordinara

    13 octombrie 2017 17:27

    Ce ar fi trebuit, dupa mintea acestui corupt, sa faca Presedintele? Sa inchida ochii la afacerea Belina? Sa considere ca modificarea cadastrului, doar pentru placerea lui Dragnea, trebuie sa ramana nepedepsita? Sa fie sanctionata DNA, pentru ca a indraznit sa se atinga de marele hot? Asteptam procesul si speram ca toti hotii care s-au infruptat din avutul statului, sa ajunga la puscarie!

    raspunde comentariului
  • centrix

    13 octombrie 2017 17:15

    Poliloghia lui Dragnea despre presedinte si balmajelile gudurate din jur arata micimea mintilor lor. Omul se simte in parlament ca in batatura curtii lui, cu micile resentimente si persiflari infantile, cu glumite naive si judecati de doi bani. Vestitul lui partid e gasca din sat, la care se duce la nunti si botezuri, cu care ascunde de ochii lumii magariile de zi cu zi, cei cu care pune la cale micile hotii. Astia ca el s-au catarat pe masa tarii, adusa la izbeliste dupa distrugerea elitelor adevarate dupa ce ne-a napadit blestemul comunist venit din est. Buruienile au crescut pe pamantul parjolit.

    raspunde comentariului
  • Forte bine

    13 octombrie 2017 16:53

    Presedintia Romaniei nu e penitenciarul Jilava.

    raspunde comentariului
    • un prost

      13 octombrie 2017 19:21

      ADEVARAT !!!!!!! Dar dupa mandate POT merge la puscarie si locatarii din palatal COTROCENI

      raspunde comentariului
      • Asa ar trebui!

        13 octombrie 2017 20:12

        Ilici sa mearga la puscarie, inainte de a parasi pamantul!

        raspunde comentariului
  • Mihai ILie

    13 octombrie 2017 14:27

    Cea mai tare bomba nu este cu remaneirea guvernamentala propusa de premier si inghitita cu greu de Liviu Dragnea,dar asa-i in tenis.Chestiunea de astazi in Romania este mutl mai grava.pe un psot TV un cunsocut gazetar, a vorbit in premierea ce doreste sa faca DNAS cu banii contribuabililor,sa achizitioenze aparatura eprformanta pentru a se ascula telefoanele romanilor, sms-urile tot ce tine de laptopuri,calculatoiare, acesta este cel mai grav lucru de dupa 90. SINGURUL CARE POATE DECIDE ASCULTAREA ESTE J U D E C A T O R U L SI NU ACEASTA INSTITUTIE CARE S-A TRANSFORMAT INTR-O CARACATITA DE CARE NUMAI PUTEM SCAPA. ACESTA ESTE LCURUL CEL MAI GRAV CE SE INTAMPLA IN ANUL 2017, AM AVUT IMPRESIA CA ASEMENA LCURURI SE VOR FACE IN TEMEIUL LEGAL, AL LEGILOR, DAR NE PUTEM INTREBAREA CARE LEGI DEMOCRATICE MAI FUCNTIOENAZA IN ROMANIA ? ACEST LCURU TREBUIE SEMNALAT SI AVEM ATATEA ONG-URI IN ROMANIA CARE DORM PE ELE,CHIAR NUS E SESIZEAZA NIMENI IN ROMANIA ? REPET UN LCURU EXTREM DE GRAV, SE INCALCA CONSTITUTIA ROMANIA SI ISNTITUTIILE DEMOCRATICE ALE STATULUI ROMNA !mai este ceva de comentat ?

    raspunde comentariului
    • Asa Liviu Dragnea...asa te vrem...barbat de stat

      13 octombrie 2017 16:46

      Foarte bine face domnul presedinte Liviu Dragnea...sa nu mai calce in sediul Palatului Cotroceni decat dupa alegerile prezidentiale ca sa depuna juramantul....Nu uita, poporul e cu tine!...Jos Soros, Jos Iohannis, Jos DNA!

      raspunde comentariului
      • Corect este

        13 octombrie 2017 17:38

        Jos PSD si ALDE! Jos Dragnea !! Jos Tariceanu !! Jos coruptii si sustinatorii lor!!

        raspunde comentariului
      • Barbat... de stat!?

        13 octombrie 2017 17:33

        De stat la Jilava, Rahova otie!Poarta Alba. Acolo ii este locul. Si sa fie confiscata toata averea, facuta din hotie!

        raspunde comentariului
      • Care "popor" e cu Dragnea?

        13 octombrie 2017 17:30

        Numai "poporul" hotilor, coruptilor si asistatilor social. Si, desgur, pesedimea hrapareata si nesimtita!

        raspunde comentariului
  • Mihai ILie

    13 octombrie 2017 14:27

    Cea mai tare bomba nu este cu remaneirea guvernamentala propusa de premier si inghitita cu greu de Liviu Dragnea,dar asa-i in tenis.Chestiunea de astazi in Romania este mutl mai grava.pe un psot TV un cunsocut gazetar, a vorbit in premierea ce doreste sa faca DNAS cu banii contribuabililor,sa achizitioenze aparatura eprformanta pentru a se ascula telefoanele romanilor, sms-urile tot ce tine de laptopuri,calculatoiare, acesta este cel mai grav lucru de dupa 90. SINGURUL CARE POATE DECIDE ASCULTAREA ESTE J U D E C A T O R U L SI NU ACEASTA INSTITUTIE CARE S-A TRANSFORMAT INTR-O CARACATITA DE CARE NUMAI PUTEM SCAPA. ACESTA ESTE LCURUL CEL MAI GRAV CE SE INTAMPLA IN ANUL 2017, AM AVUT IMPRESIA CA ASEMENA LCURURI SE VOR FACE IN TEMEIUL LEGAL, AL LEGILOR, DAR NE PUTEM INTREBAREA CARE LEGI DEMOCRATICE MAI FUCNTIOENAZA IN ROMANIA ? ACEST LCURU TREBUIE SEMNALAT SI AVEM ATATEA ONG-URI IN ROMANIA CARE DORM PE ELE,CHIAR NUS E SESIZEAZA NIMENI IN ROMANIA ? REPET UN LCURU EXTREM DE GRAV, SE INCALCA CONSTITUTIA ROMANIA SI ISNTITUTIILE DEMOCRATICE ALE STATULUI ROMNA !mai este ceva de comentat ?

    raspunde comentariului
  • Mihai ILie

    13 octombrie 2017 14:27

    Cea mai tare bomba nu este cu remaneirea guvernamentala propusa de premier si inghitita cu greu de Liviu Dragnea,dar asa-i in tenis.Chestiunea de astazi in Romania este mutl mai grava.pe un psot TV un cunsocut gazetar, a vorbit in premierea ce doreste sa faca DNAS cu banii contribuabililor,sa achizitioenze aparatura eprformanta pentru a se ascula telefoanele romanilor, sms-urile tot ce tine de laptopuri,calculatoiare, acesta este cel mai grav lucru de dupa 90. SINGURUL CARE POATE DECIDE ASCULTAREA ESTE J U D E C A T O R U L SI NU ACEASTA INSTITUTIE CARE S-A TRANSFORMAT INTR-O CARACATITA DE CARE NUMAI PUTEM SCAPA. ACESTA ESTE LCURUL CEL MAI GRAV CE SE INTAMPLA IN ANUL 2017, AM AVUT IMPRESIA CA ASEMENA LCURURI SE VOR FACE IN TEMEIUL LEGAL, AL LEGILOR, DAR NE PUTEM INTREBAREA CARE LEGI DEMOCRATICE MAI FUCNTIOENAZA IN ROMANIA ? ACEST LCURU TREBUIE SEMNALAT SI AVEM ATATEA ONG-URI IN ROMANIA CARE DORM PE ELE,CHIAR NUS E SESIZEAZA NIMENI IN ROMANIA ? REPET UN LCURU EXTREM DE GRAV, SE INCALCA CONSTITUTIA ROMANIA SI ISNTITUTIILE DEMOCRATICE ALE STATULUI ROMNA !mai este ceva de comentat ?

    raspunde comentariului
    • care legi mai functioneaza in Romania?

      13 octombrie 2017 16:43

      LEGILE LUI DRAGNEA, NORMAL...in rest, inclusiv Iohannis daca mai vrea sa critice PSD-ul sau sa-si expuna pareri despre PSD, sa se inscrie in partid...ca si toti jurnalistii si toti romanii care vor sa mai faca vreo referire pro sau contra la adresa Partidului Social Democrat...sa faca cerere de adeziune mai intai...

      raspunde comentariului
  • Mihai ILie

    13 octombrie 2017 14:27

    Cea mai tare bomba nu este cu remaneirea guvernamentala propusa de premier si inghitita cu greu de Liviu Dragnea,dar asa-i in tenis.Chestiunea de astazi in Romania este mutl mai grava.pe un psot TV un cunsocut gazetar, a vorbit in premierea ce doreste sa faca DNAS cu banii contribuabililor,sa achizitioenze aparatura eprformanta pentru a se ascula telefoanele romanilor, sms-urile tot ce tine de laptopuri,calculatoiare, acesta este cel mai grav lucru de dupa 90. SINGURUL CARE POATE DECIDE ASCULTAREA ESTE J U D E C A T O R U L SI NU ACEASTA INSTITUTIE CARE S-A TRANSFORMAT INTR-O CARACATITA DE CARE NUMAI PUTEM SCAPA. ACESTA ESTE LCURUL CEL MAI GRAV CE SE INTAMPLA IN ANUL 2017, AM AVUT IMPRESIA CA ASEMENA LCURURI SE VOR FACE IN TEMEIUL LEGAL, AL LEGILOR, DAR NE PUTEM INTREBAREA CARE LEGI DEMOCRATICE MAI FUCNTIOENAZA IN ROMANIA ? ACEST LCURU TREBUIE SEMNALAT SI AVEM ATATEA ONG-URI IN ROMANIA CARE DORM PE ELE,CHIAR NUS E SESIZEAZA NIMENI IN ROMANIA ? REPET UN LCURU EXTREM DE GRAV, SE INCALCA CONSTITUTIA ROMANIA SI ISNTITUTIILE DEMOCRATICE ALE STATULUI ROMNA !mai este ceva de comentat ?

    raspunde comentariului
  • Mihai ILie

    13 octombrie 2017 14:27

    Cea mai tare bomba nu este cu remaneirea guvernamentala propusa de premier si inghitita cu greu de Liviu Dragnea,dar asa-i in tenis.Chestiunea de astazi in Romania este mutl mai grava.pe un psot TV un cunsocut gazetar, a vorbit in premierea ce doreste sa faca DNAS cu banii contribuabililor,sa achizitioenze aparatura eprformanta pentru a se ascula telefoanele romanilor, sms-urile tot ce tine de laptopuri,calculatoiare, acesta este cel mai grav lucru de dupa 90. SINGURUL CARE POATE DECIDE ASCULTAREA ESTE J U D E C A T O R U L SI NU ACEASTA INSTITUTIE CARE S-A TRANSFORMAT INTR-O CARACATITA DE CARE NUMAI PUTEM SCAPA. ACESTA ESTE LCURUL CEL MAI GRAV CE SE INTAMPLA IN ANUL 2017, AM AVUT IMPRESIA CA ASEMENA LCURURI SE VOR FACE IN TEMEIUL LEGAL, AL LEGILOR, DAR NE PUTEM INTREBAREA CARE LEGI DEMOCRATICE MAI FUCNTIOENAZA IN ROMANIA ? ACEST LCURU TREBUIE SEMNALAT SI AVEM ATATEA ONG-URI IN ROMANIA CARE DORM PE ELE,CHIAR NUS E SESIZEAZA NIMENI IN ROMANIA ? REPET UN LCURU EXTREM DE GRAV, SE INCALCA CONSTITUTIA ROMANIA SI ISNTITUTIILE DEMOCRATICE ALE STATULUI ROMNA !mai este ceva de comentat ?

    raspunde comentariului
  • Mihai ILie

    13 octombrie 2017 14:27

    Cea mai tare bomba nu este cu remaneirea guvernamentala propusa de premier si inghitita cu greu de Liviu Dragnea,dar asa-i in tenis.Chestiunea de astazi in Romania este mutl mai grava.pe un psot TV un cunsocut gazetar, a vorbit in premierea ce doreste sa faca DNAS cu banii contribuabililor,sa achizitioenze aparatura eprformanta pentru a se ascula telefoanele romanilor, sms-urile tot ce tine de laptopuri,calculatoiare, acesta este cel mai grav lucru de dupa 90. SINGURUL CARE POATE DECIDE ASCULTAREA ESTE J U D E C A T O R U L SI NU ACEASTA INSTITUTIE CARE S-A TRANSFORMAT INTR-O CARACATITA DE CARE NUMAI PUTEM SCAPA. ACESTA ESTE LCURUL CEL MAI GRAV CE SE INTAMPLA IN ANUL 2017, AM AVUT IMPRESIA CA ASEMENA LCURURI SE VOR FACE IN TEMEIUL LEGAL, AL LEGILOR, DAR NE PUTEM INTREBAREA CARE LEGI DEMOCRATICE MAI FUCNTIOENAZA IN ROMANIA ? ACEST LCURU TREBUIE SEMNALAT SI AVEM ATATEA ONG-URI IN ROMANIA CARE DORM PE ELE,CHIAR NUS E SESIZEAZA NIMENI IN ROMANIA ? REPET UN LCURU EXTREM DE GRAV, SE INCALCA CONSTITUTIA ROMANIA SI ISNTITUTIILE DEMOCRATICE ALE STATULUI ROMNA !mai este ceva de comentat ?

    raspunde comentariului
  • Mihai ILie

    13 octombrie 2017 14:27

    Cea mai tare bomba nu este cu remaneirea guvernamentala propusa de premier si inghitita cu greu de Liviu Dragnea,dar asa-i in tenis.Chestiunea de astazi in Romania este mutl mai grava.pe un psot TV un cunsocut gazetar, a vorbit in premierea ce doreste sa faca DNAS cu banii contribuabililor,sa achizitioenze aparatura eprformanta pentru a se ascula telefoanele romanilor, sms-urile tot ce tine de laptopuri,calculatoiare, acesta este cel mai grav lucru de dupa 90. SINGURUL CARE POATE DECIDE ASCULTAREA ESTE J U D E C A T O R U L SI NU ACEASTA INSTITUTIE CARE S-A TRANSFORMAT INTR-O CARACATITA DE CARE NUMAI PUTEM SCAPA. ACESTA ESTE LCURUL CEL MAI GRAV CE SE INTAMPLA IN ANUL 2017, AM AVUT IMPRESIA CA ASEMENA LCURURI SE VOR FACE IN TEMEIUL LEGAL, AL LEGILOR, DAR NE PUTEM INTREBAREA CARE LEGI DEMOCRATICE MAI FUCNTIOENAZA IN ROMANIA ? ACEST LCURU TREBUIE SEMNALAT SI AVEM ATATEA ONG-URI IN ROMANIA CARE DORM PE ELE,CHIAR NUS E SESIZEAZA NIMENI IN ROMANIA ? REPET UN LCURU EXTREM DE GRAV, SE INCALCA CONSTITUTIA ROMANIA SI ISNTITUTIILE DEMOCRATICE ALE STATULUI ROMNA !mai este ceva de comentat ?

    raspunde comentariului
  • Mihai ILie

    13 octombrie 2017 14:27

    Cea mai tare bomba nu este cu remaneirea guvernamentala propusa de premier si inghitita cu greu de Liviu Dragnea,dar asa-i in tenis.Chestiunea de astazi in Romania este mutl mai grava.pe un psot TV un cunsocut gazetar, a vorbit in premierea ce doreste sa faca DNAS cu banii contribuabililor,sa achizitioenze aparatura eprformanta pentru a se ascula telefoanele romanilor, sms-urile tot ce tine de laptopuri,calculatoiare, acesta este cel mai grav lucru de dupa 90. SINGURUL CARE POATE DECIDE ASCULTAREA ESTE J U D E C A T O R U L SI NU ACEASTA INSTITUTIE CARE S-A TRANSFORMAT INTR-O CARACATITA DE CARE NUMAI PUTEM SCAPA. ACESTA ESTE LCURUL CEL MAI GRAV CE SE INTAMPLA IN ANUL 2017, AM AVUT IMPRESIA CA ASEMENA LCURURI SE VOR FACE IN TEMEIUL LEGAL, AL LEGILOR, DAR NE PUTEM INTREBAREA CARE LEGI DEMOCRATICE MAI FUCNTIOENAZA IN ROMANIA ? ACEST LCURU TREBUIE SEMNALAT SI AVEM ATATEA ONG-URI IN ROMANIA CARE DORM PE ELE,CHIAR NUS E SESIZEAZA NIMENI IN ROMANIA ? REPET UN LCURU EXTREM DE GRAV, SE INCALCA CONSTITUTIA ROMANIA SI ISNTITUTIILE DEMOCRATICE ALE STATULUI ROMNA !mai este ceva de comentat ?

    raspunde comentariului
  • Mihai ILie

    13 octombrie 2017 14:27

    Cea mai tare bomba nu este cu remaneirea guvernamentala propusa de premier si inghitita cu greu de Liviu Dragnea,dar asa-i in tenis.Chestiunea de astazi in Romania este mutl mai grava.pe un psot TV un cunsocut gazetar, a vorbit in premierea ce doreste sa faca DNAS cu banii contribuabililor,sa achizitioenze aparatura eprformanta pentru a se ascula telefoanele romanilor, sms-urile tot ce tine de laptopuri,calculatoiare, acesta este cel mai grav lucru de dupa 90. SINGURUL CARE POATE DECIDE ASCULTAREA ESTE J U D E C A T O R U L SI NU ACEASTA INSTITUTIE CARE S-A TRANSFORMAT INTR-O CARACATITA DE CARE NUMAI PUTEM SCAPA. ACESTA ESTE LCURUL CEL MAI GRAV CE SE INTAMPLA IN ANUL 2017, AM AVUT IMPRESIA CA ASEMENA LCURURI SE VOR FACE IN TEMEIUL LEGAL, AL LEGILOR, DAR NE PUTEM INTREBAREA CARE LEGI DEMOCRATICE MAI FUCNTIOENAZA IN ROMANIA ? ACEST LCURU TREBUIE SEMNALAT SI AVEM ATATEA ONG-URI IN ROMANIA CARE DORM PE ELE,CHIAR NUS E SESIZEAZA NIMENI IN ROMANIA ? REPET UN LCURU EXTREM DE GRAV, SE INCALCA CONSTITUTIA ROMANIA SI ISNTITUTIILE DEMOCRATICE ALE STATULUI ROMNA !mai este ceva de comentat ?

    raspunde comentariului
  • Mihai ILie

    13 octombrie 2017 14:27

    Cea mai tare bomba nu este cu remaneirea guvernamentala propusa de premier si inghitita cu greu de Liviu Dragnea,dar asa-i in tenis.Chestiunea de astazi in Romania este mutl mai grava.pe un psot TV un cunsocut gazetar, a vorbit in premierea ce doreste sa faca DNAS cu banii contribuabililor,sa achizitioenze aparatura eprformanta pentru a se ascula telefoanele romanilor, sms-urile tot ce tine de laptopuri,calculatoiare, acesta este cel mai grav lucru de dupa 90. SINGURUL CARE POATE DECIDE ASCULTAREA ESTE J U D E C A T O R U L SI NU ACEASTA INSTITUTIE CARE S-A TRANSFORMAT INTR-O CARACATITA DE CARE NUMAI PUTEM SCAPA. ACESTA ESTE LCURUL CEL MAI GRAV CE SE INTAMPLA IN ANUL 2017, AM AVUT IMPRESIA CA ASEMENA LCURURI SE VOR FACE IN TEMEIUL LEGAL, AL LEGILOR, DAR NE PUTEM INTREBAREA CARE LEGI DEMOCRATICE MAI FUCNTIOENAZA IN ROMANIA ? ACEST LCURU TREBUIE SEMNALAT SI AVEM ATATEA ONG-URI IN ROMANIA CARE DORM PE ELE,CHIAR NUS E SESIZEAZA NIMENI IN ROMANIA ? REPET UN LCURU EXTREM DE GRAV, SE INCALCA CONSTITUTIA ROMANIA SI ISNTITUTIILE DEMOCRATICE ALE STATULUI ROMNA !mai este ceva de comentat ?

    raspunde comentariului
  • Mihai ILie

    13 octombrie 2017 14:27

    Cea mai tare bomba nu este cu remaneirea guvernamentala propusa de premier si inghitita cu greu de Liviu Dragnea,dar asa-i in tenis.Chestiunea de astazi in Romania este mutl mai grava.pe un psot TV un cunsocut gazetar, a vorbit in premierea ce doreste sa faca DNAS cu banii contribuabililor,sa achizitioenze aparatura eprformanta pentru a se ascula telefoanele romanilor, sms-urile tot ce tine de laptopuri,calculatoiare, acesta este cel mai grav lucru de dupa 90. SINGURUL CARE POATE DECIDE ASCULTAREA ESTE J U D E C A T O R U L SI NU ACEASTA INSTITUTIE CARE S-A TRANSFORMAT INTR-O CARACATITA DE CARE NUMAI PUTEM SCAPA. ACESTA ESTE LCURUL CEL MAI GRAV CE SE INTAMPLA IN ANUL 2017, AM AVUT IMPRESIA CA ASEMENA LCURURI SE VOR FACE IN TEMEIUL LEGAL, AL LEGILOR, DAR NE PUTEM INTREBAREA CARE LEGI DEMOCRATICE MAI FUCNTIOENAZA IN ROMANIA ? ACEST LCURU TREBUIE SEMNALAT SI AVEM ATATEA ONG-URI IN ROMANIA CARE DORM PE ELE,CHIAR NUS E SESIZEAZA NIMENI IN ROMANIA ? REPET UN LCURU EXTREM DE GRAV, SE INCALCA CONSTITUTIA ROMANIA SI ISNTITUTIILE DEMOCRATICE ALE STATULUI ROMNA !mai este ceva de comentat ?

    raspunde comentariului
  • Mihai ILie

    13 octombrie 2017 14:27

    Cea mai tare bomba nu este cu remaneirea guvernamentala propusa de premier si inghitita cu greu de Liviu Dragnea,dar asa-i in tenis.Chestiunea de astazi in Romania este mutl mai grava.pe un psot TV un cunsocut gazetar, a vorbit in premierea ce doreste sa faca DNAS cu banii contribuabililor,sa achizitioenze aparatura eprformanta pentru a se ascula telefoanele romanilor, sms-urile tot ce tine de laptopuri,calculatoiare, acesta este cel mai grav lucru de dupa 90. SINGURUL CARE POATE DECIDE ASCULTAREA ESTE J U D E C A T O R U L SI NU ACEASTA INSTITUTIE CARE S-A TRANSFORMAT INTR-O CARACATITA DE CARE NUMAI PUTEM SCAPA. ACESTA ESTE LCURUL CEL MAI GRAV CE SE INTAMPLA IN ANUL 2017, AM AVUT IMPRESIA CA ASEMENA LCURURI SE VOR FACE IN TEMEIUL LEGAL, AL LEGILOR, DAR NE PUTEM INTREBAREA CARE LEGI DEMOCRATICE MAI FUCNTIOENAZA IN ROMANIA ? ACEST LCURU TREBUIE SEMNALAT SI AVEM ATATEA ONG-URI IN ROMANIA CARE DORM PE ELE,CHIAR NUS E SESIZEAZA NIMENI IN ROMANIA ? REPET UN LCURU EXTREM DE GRAV, SE INCALCA CONSTITUTIA ROMANIA SI ISNTITUTIILE DEMOCRATICE ALE STATULUI ROMNA !mai este ceva de comentat ?

    raspunde comentariului
  • Mihai ILie

    13 octombrie 2017 14:27

    Cea mai tare bomba nu este cu remaneirea guvernamentala propusa de premier si inghitita cu greu de Liviu Dragnea,dar asa-i in tenis.Chestiunea de astazi in Romania este mutl mai grava.pe un psot TV un cunsocut gazetar, a vorbit in premierea ce doreste sa faca DNAS cu banii contribuabililor,sa achizitioenze aparatura eprformanta pentru a se ascula telefoanele romanilor, sms-urile tot ce tine de laptopuri,calculatoiare, acesta este cel mai grav lucru de dupa 90. SINGURUL CARE POATE DECIDE ASCULTAREA ESTE J U D E C A T O R U L SI NU ACEASTA INSTITUTIE CARE S-A TRANSFORMAT INTR-O CARACATITA DE CARE NUMAI PUTEM SCAPA. ACESTA ESTE LCURUL CEL MAI GRAV CE SE INTAMPLA IN ANUL 2017, AM AVUT IMPRESIA CA ASEMENA LCURURI SE VOR FACE IN TEMEIUL LEGAL, AL LEGILOR, DAR NE PUTEM INTREBAREA CARE LEGI DEMOCRATICE MAI FUCNTIOENAZA IN ROMANIA ? ACEST LCURU TREBUIE SEMNALAT SI AVEM ATATEA ONG-URI IN ROMANIA CARE DORM PE ELE,CHIAR NUS E SESIZEAZA NIMENI IN ROMANIA ? REPET UN LCURU EXTREM DE GRAV, SE INCALCA CONSTITUTIA ROMANIA SI ISNTITUTIILE DEMOCRATICE ALE STATULUI ROMNA !mai este ceva de comentat ?

    raspunde comentariului
  • Mihai ILie

    13 octombrie 2017 14:27

    Cea mai tare bomba nu este cu remaneirea guvernamentala propusa de premier si inghitita cu greu de Liviu Dragnea,dar asa-i in tenis.Chestiunea de astazi in Romania este mutl mai grava.pe un psot TV un cunsocut gazetar, a vorbit in premierea ce doreste sa faca DNAS cu banii contribuabililor,sa achizitioenze aparatura eprformanta pentru a se ascula telefoanele romanilor, sms-urile tot ce tine de laptopuri,calculatoiare, acesta este cel mai grav lucru de dupa 90. SINGURUL CARE POATE DECIDE ASCULTAREA ESTE J U D E C A T O R U L SI NU ACEASTA INSTITUTIE CARE S-A TRANSFORMAT INTR-O CARACATITA DE CARE NUMAI PUTEM SCAPA. ACESTA ESTE LCURUL CEL MAI GRAV CE SE INTAMPLA IN ANUL 2017, AM AVUT IMPRESIA CA ASEMENA LCURURI SE VOR FACE IN TEMEIUL LEGAL, AL LEGILOR, DAR NE PUTEM INTREBAREA CARE LEGI DEMOCRATICE MAI FUCNTIOENAZA IN ROMANIA ? ACEST LCURU TREBUIE SEMNALAT SI AVEM ATATEA ONG-URI IN ROMANIA CARE DORM PE ELE,CHIAR NUS E SESIZEAZA NIMENI IN ROMANIA ? REPET UN LCURU EXTREM DE GRAV, SE INCALCA CONSTITUTIA ROMANIA SI ISNTITUTIILE DEMOCRATICE ALE STATULUI ROMNA !mai este ceva de comentat ?

    raspunde comentariului
  • Mihai ILie

    13 octombrie 2017 14:27

    Cea mai tare bomba nu este cu remaneirea guvernamentala propusa de premier si inghitita cu greu de Liviu Dragnea,dar asa-i in tenis.Chestiunea de astazi in Romania este mutl mai grava.pe un psot TV un cunsocut gazetar, a vorbit in premierea ce doreste sa faca DNAS cu banii contribuabililor,sa achizitioenze aparatura eprformanta pentru a se ascula telefoanele romanilor, sms-urile tot ce tine de laptopuri,calculatoiare, acesta este cel mai grav lucru de dupa 90. SINGURUL CARE POATE DECIDE ASCULTAREA ESTE J U D E C A T O R U L SI NU ACEASTA INSTITUTIE CARE S-A TRANSFORMAT INTR-O CARACATITA DE CARE NUMAI PUTEM SCAPA. ACESTA ESTE LCURUL CEL MAI GRAV CE SE INTAMPLA IN ANUL 2017, AM AVUT IMPRESIA CA ASEMENA LCURURI SE VOR FACE IN TEMEIUL LEGAL, AL LEGILOR, DAR NE PUTEM INTREBAREA CARE LEGI DEMOCRATICE MAI FUCNTIOENAZA IN ROMANIA ? ACEST LCURU TREBUIE SEMNALAT SI AVEM ATATEA ONG-URI IN ROMANIA CARE DORM PE ELE,CHIAR NUS E SESIZEAZA NIMENI IN ROMANIA ? REPET UN LCURU EXTREM DE GRAV, SE INCALCA CONSTITUTIA ROMANIA SI ISNTITUTIILE DEMOCRATICE ALE STATULUI ROMNA !mai este ceva de comentat ?

    raspunde comentariului
  • Mihai ILie

    13 octombrie 2017 14:27

    Cea mai tare bomba nu este cu remaneirea guvernamentala propusa de premier si inghitita cu greu de Liviu Dragnea,dar asa-i in tenis.Chestiunea de astazi in Romania este mutl mai grava.pe un psot TV un cunsocut gazetar, a vorbit in premierea ce doreste sa faca DNAS cu banii contribuabililor,sa achizitioenze aparatura eprformanta pentru a se ascula telefoanele romanilor, sms-urile tot ce tine de laptopuri,calculatoiare, acesta este cel mai grav lucru de dupa 90. SINGURUL CARE POATE DECIDE ASCULTAREA ESTE J U D E C A T O R U L SI NU ACEASTA INSTITUTIE CARE S-A TRANSFORMAT INTR-O CARACATITA DE CARE NUMAI PUTEM SCAPA. ACESTA ESTE LCURUL CEL MAI GRAV CE SE INTAMPLA IN ANUL 2017, AM AVUT IMPRESIA CA ASEMENA LCURURI SE VOR FACE IN TEMEIUL LEGAL, AL LEGILOR, DAR NE PUTEM INTREBAREA CARE LEGI DEMOCRATICE MAI FUCNTIOENAZA IN ROMANIA ? ACEST LCURU TREBUIE SEMNALAT SI AVEM ATATEA ONG-URI IN ROMANIA CARE DORM PE ELE,CHIAR NUS E SESIZEAZA NIMENI IN ROMANIA ? REPET UN LCURU EXTREM DE GRAV, SE INCALCA CONSTITUTIA ROMANIA SI ISNTITUTIILE DEMOCRATICE ALE STATULUI ROMNA !mai este ceva de comentat ?

    raspunde comentariului
  • Mihai ILie

    13 octombrie 2017 14:26

    Cea mai tare bomba nu este cu remaneirea guvernamentala propusa de premier si inghitita cu greu de Liviu Dragnea,dar asa-i in tenis.Chestiunea de astazi in Romania este mutl mai grava.pe un psot TV un cunsocut gazetar, a vorbit in premierea ce doreste sa faca DNAS cu banii contribuabililor,sa achizitioenze aparatura eprformanta pentru a se ascula telefoanele romanilor, sms-urile tot ce tine de laptopuri,calculatoiare, acesta este cel mai grav lucru de dupa 90. SINGURUL CARE POATE DECIDE ASCULTAREA ESTE J U D E C A T O R U L SI NU ACEASTA INSTITUTIE CARE S-A TRANSFORMAT INTR-O CARACATITA DE CARE NUMAI PUTEM SCAPA. ACESTA ESTE LCURUL CEL MAI GRAV CE SE INTAMPLA IN ANUL 2017, AM AVUT IMPRESIA CA ASEMENA LCURURI SE VOR FACE IN TEMEIUL LEGAL, AL LEGILOR, DAR NE PUTEM INTREBAREA CARE LEGI DEMOCRATICE MAI FUCNTIOENAZA IN ROMANIA ? ACEST LCURU TREBUIE SEMNALAT SI AVEM ATATEA ONG-URI IN ROMANIA CARE DORM PE ELE,CHIAR NUS E SESIZEAZA NIMENI IN ROMANIA ? REPET UN LCURU EXTREM DE GRAV, SE INCALCA CONSTITUTIA ROMANIA SI ISNTITUTIILE DEMOCRATICE ALE STATULUI ROMNA !mai este ceva de comentat ?

    raspunde comentariului
  • Mihai ILie

    13 octombrie 2017 14:26

    Cea mai tare bomba nu este cu remaneirea guvernamentala propusa de premier si inghitita cu greu de Liviu Dragnea,dar asa-i in tenis.Chestiunea de astazi in Romania este mutl mai grava.pe un psot TV un cunsocut gazetar, a vorbit in premierea ce doreste sa faca DNAS cu banii contribuabililor,sa achizitioenze aparatura eprformanta pentru a se ascula telefoanele romanilor, sms-urile tot ce tine de laptopuri,calculatoiare, acesta este cel mai grav lucru de dupa 90. SINGURUL CARE POATE DECIDE ASCULTAREA ESTE J U D E C A T O R U L SI NU ACEASTA INSTITUTIE CARE S-A TRANSFORMAT INTR-O CARACATITA DE CARE NUMAI PUTEM SCAPA. ACESTA ESTE LCURUL CEL MAI GRAV CE SE INTAMPLA IN ANUL 2017, AM AVUT IMPRESIA CA ASEMENA LCURURI SE VOR FACE IN TEMEIUL LEGAL, AL LEGILOR, DAR NE PUTEM INTREBAREA CARE LEGI DEMOCRATICE MAI FUCNTIOENAZA IN ROMANIA ? ACEST LCURU TREBUIE SEMNALAT SI AVEM ATATEA ONG-URI IN ROMANIA CARE DORM PE ELE,CHIAR NUS E SESIZEAZA NIMENI IN ROMANIA ? REPET UN LCURU EXTREM DE GRAV, SE INCALCA CONSTITUTIA ROMANIA SI ISNTITUTIILE DEMOCRATICE ALE STATULUI ROMNA !mai este ceva de comentat ?