O cunoscută jurnalistă îl demolează pe Sorin Grindeanu: Rânjea ca o slugă penibilă la dreapta reîncarnării lui Tănase Scatiu

de Online , 02 ianuarie 2017 - stire actualizata la ora 15:00, 02 ianuarie 2017
O cunoscută jurnalistă îl demolează pe Sorin Grindeanu: Rânjea ca o slugă penibilă la dreapta reîncarnării lui Tănase Scatiu

O cunoscută jurnalistă i-a desfiintat pe Sorin Grindeanu și Liviu Dragnea, revoltată de imaginea celor doi din momentul în care liderul condamnat al PSD a anunțat noua numire pentru funcția de prim-ministru.

Rodica Culcer, jurnalistă și membră a Grupului pentru Dialog Social, a scris pe Facebook că Grindeanu și Dragnea sunt un triumf al ”penibilității publice”.

”Îmi pare rău pentru cei care au îndrăznit să creadă în PSD, sau l-au votat crezând că astfel vor fi mândri că sunt români. Mai devreme sau mai târziu vor înțelege că au votat triumful penibilității publice, de care nu văd cine ar putea fi mândru. Ce poate fi mai penibil decât un premier care e tratat ca un băiat de prăvălie de un președinte de partid care se comportă ca un vătaf? Cam așa s-a văzut conferința de presă de ieri în care Grindeanu rânjea ca o slugă penibilă la dreapta reîncarnării lui Tănase Scatiu, așteptând să fie trimis după țigări. Nu era lăsat să spună nimic, dar poate că nici nu avea ce. Oricum vătaful a decis că guvernul va informa doar, iar comunicarea se va face la partid. Un lucru bun a rezultat totuși din acel show penibil și intervențiile televizate ulterioare ale vătafului: și-a asumat toată răspunderea pentru program și pentru implementarea sa. Ceaușescu, al cărui model îl urmează, nu răspundea apentru nimc. Acesta este deci modelul: liderul de partid conduce dinafara guvernului iar premierul este o marionetă. Așa e și în Iran, unde conduce de fapt liderul spiritual, adică ayatollahul suprem, și așa era și în comunism. Așa e acum și la noi. Bravos națiune, halal să-ți fie: și pentru vot, și pentru absenteism!”, a scris Culcer pe Facebook.

Comentarii

  • Giovanni

    21 iunie 2017 9:09

    Încă mai exiști cucuveao? Nici pământul nu te inghite...!

    raspunde comentariului
  • Mircea1

    24 ianuarie 2017 23:56

    Frumos nume, de acum in colo am sa-l numesc slugoiu.

    raspunde comentariului
  • tiras

    14 ianuarie 2017 4:14

    Cucuvelele comunismului încep să-și arate ghearele.

    raspunde comentariului
  • Liberalul

    11 ianuarie 2017 19:02

    Madam Culcer,uită că și fostul idol al dumneaei-T.B.-,a dat și în 2012,dar și în dec.2016,un braț de ajutor,ca PSD să ne resfețe cu multe povețe...Chiar înainte,dar și în campanie,un căluț de bătaie și l-a ales a fi Cioloș,venit în urma răsfățatului cu care a coabitat.De parcă acel guvern,trebuia să transforme România în ceva care ar fi putut într-un an,să o ia pe drumul bun,CHIAR DACĂ-L descoperise. Despotul iluminat,va avea în curând de furcă cu pretențiile unor simpatii,cocoțate spre vârful OMUL! Iar Primul...nu e ultimul...

    raspunde comentariului
  • ?

    11 ianuarie 2017 18:06

    Rodica ! RodiCA CARE frumoasa cacofonie n-are in cap nimica Asta-i jurnalista ! Draga doamna Rodica ! hai sictir pentru cele spuse pe facebook

    raspunde comentariului
  • Emma

    04 ianuarie 2017 8:28

    Radacinile comunismului sunt adanc implantate !?Este clar ca numai cei cu constiinta comunista se pricep - ca dna CULCER - sa jigneasca pe cei cu care nu sunt de acord !Ii doresc dnei CULCER mult succes in promovarea lberei sale constiinte !

    raspunde comentariului
  • Yume

    04 ianuarie 2017 4:10

    D-na Colceru, casca-ti ochii si priveste spre Asia in special in Japonia si vezi ca acolo zambeste si calugarul si premierul si imparatul, indiferent la ce pupitru s-ar afla. Problema este ca si ziaristi zambesc tot timpul si dau dovada de buna educatie, bun simts si demnitate. Invata si d-ta sa zambesti.indiferent ce problema dezbati. Lasa ura la o parte si invata "Arta Convesatiei" ca doar nu traiti in jungla.

    raspunde comentariului
  • ??????

    03 ianuarie 2017 12:26

    Coana jurnalista, cu gusturi cultivate in vremea tovarasului Ceausescu, pare a fi deranjata de ranjetul lui Grindeanu si de opera lui Duiliu Zamfirescu ?

    raspunde comentariului
  • vasile

    03 ianuarie 2017 6:34

    Așa este, o știm și o vedem cu toții Dragnea e-n toate cele ce sunt și-n cele ce mâine vor râde la soare. Ți-e greață când te uiți la el, pleznește trufia în el mai ceva ca grăsimea în Kim...

    raspunde comentariului
  • @ Marin Pop · Babeş-Bolyai University

    03 ianuarie 2017 6:33

    Daca folosesti expresii vulgare, crezi ca ai capital moral sa acuzi pe altul de marlanie? Mai marlan decat comentariul pe care l-ai pus, mai rar! Foloseste o oglinda, sa iti vezi barna din ochii dumitale, inainte de a te impiedica de paiul din ochiul altuia!

    raspunde comentariului
  • Rodica fara ulcer

    02 ianuarie 2017 17:19

    D-na ... jurnalista, dupa un model sovietic, nu va fi niciodata o Politkovskaya, dar poate fi foarte bine o ''politruk-naya'', dupa ce ne dezvaluie ce grad are ''domnul'' si, eventual din ce pluton face parte. Caci asa vom intelege mai bine de ce pare a fi cu ''noi'' cind ea a fost si este in continuare cu ...''EI''.P.S. - marturisesc ca tata si mama nu au fost consateni, si nici veri de gradul 2, ca in enclavele unor triburi din Ardeal, sau ... Erdely, asa ca da, inevitabil, nu sunt pur, 100 de procente ... Down Syndrome !

    raspunde comentariului
  • vasile

    02 ianuarie 2017 16:05

    Nu pot fi mai penibili decat tine.Esti de o rautate de nedescris,nu ai un pic de umanitate in tine.Pe Base l-ai lins destul in fund .Cum judeci tu votul poporului?Nu cumva ar fi mai bine sa nu se organizeze alegeri si sa stabilesti tu cu clica ta cine sa ne conduca?

    raspunde comentariului
  • oscar

    02 ianuarie 2017 15:18

    La fel ranjea si mamdama ziarista cand ii lua interviuri lui base la TVR,cand facea reporteje osanale pentru MISA si Gregorian,cand falsifica casete pentruDNA Remes

    raspunde comentariului
  • Franjo Glavina

    02 ianuarie 2017 14:19

    Semnati petitia" RETRAGEREA LUI LIVIU DRAGNEA DREPTUL DE A INTRA IN PARLAMENT SI DE A OCUPA LO FUNCTIE PUBLICA DE ORICE FEL"

    raspunde comentariului
    • Nea Traso

      12 ianuarie 2017 19:29

      RANJO GLAVINA. nu vrei sa te duci in Portul Marsilia? Halogenule ce esti!

      raspunde comentariului
  • Amuzat

    02 ianuarie 2017 14:17

    nu numai ca am plecat naibii de acolo... acum 13 ani am si renuntat la cetatenia romana. De cand am fost copil in Bucuresti mereu am auzit o vorba mai rau nu se poate. Si, cumva, in fiecare an era mai rau. La fel si acum. Este mai rau. Asta cu "mai rau" furaciunea virtutea la romani este doar lipsa ocaziei iresponsabilitatea sunt constantele istoriei romanilor. Aceeasi romanie, in '89, mi-a dat trairi de ne-egalat, de ne-repetat vreodata. In '89 am simtit profund patriotismul apoi am vazut doar o gloata de maimute perfide. Si in ziua de azi la fel maimute perfide. Mai bine inchei intr-o nota pozitiva intind mana dupa cana cu cafeaua aburinda.

    raspunde comentariului
    • Nea Traso

      12 ianuarie 2017 20:13

      Amuzatu. Despre furaciune la romani. Am umblat toata lumea, vreo trei ani am fost si in America de nord. Furaciosi sunt peste tot. Sunt mai furaciosi decat romanii. Acasa mi s-a spus ca in Suedia nu se fura ca nu au nici puscarii, ca nu e nevoie si tocmai acolo, nistesuedezi mi-au furat marfa din vapor si nu putina. Tot in Suedia, unui coleg i-au furat banii la bar si cand a pus mana pe hotul care era cu mana in buzunarul lui, au sarit localnicii si l-au "lamurit" cu vreo doua sticle in cap. In America nu sunt furaciosi? Nu sunt oameni care dorm pe sub poduri sau care cauta prin gunoaie? Nu sunt in America copii strazii? Inseamna ca stai in centru la Washighton. I-a da o raita prin New York, prin Bronx sau Harlem, sau acolo unde sunt romani mai multi in Queens. I-a mai du-te si la NewOrleans, prin cartierul de langa port si sa vezi furaciuni, romanii sunt pasarele nevinovate. Te dai mare, ai ajuns si tu pe acolo si acum ne injuri pe noi romanii de acasa. Mirosi de departe a maramoi. Hai, sictir!

      raspunde comentariului
    • MosNae

      12 ianuarie 2017 19:35

      Mai, AMUZATU-le, mai! Nimanui nu-i pasa de tine, nu te mai baga singur in seama. Au plecat ei oameni valorosi si uite ca Romania e tot la locul ei si romanii tot limba romana o vorbesc. Stai acolo unde esti, nu te doreste nimeni in tara. RENEGAT, asta esti. Un fel de gunoi.

      raspunde comentariului
    • MosNae

      12 ianuarie 2017 19:35

      Mai, AMUZATU-le, mai! Nimanui nu-i pasa de tine, nu te mai baga singur in seama. Au plecat ei oameni valorosi si uite ca Romania e tot la locul ei si romanii tot limba romana o vorbesc. Stai acolo unde esti, nu te doreste nimeni in tara. RENEGAT, asta esti. Un fel de gunoi.

      raspunde comentariului
    • MosNae

      12 ianuarie 2017 19:35

      Mai, AMUZATU-le, mai! Nimanui nu-i pasa de tine, nu te mai baga singur in seama. Au plecat ei oameni valorosi si uite ca Romania e tot la locul ei si romanii tot limba romana o vorbesc. Stai acolo unde esti, nu te doreste nimeni in tara. RENEGAT, asta esti. Un fel de gunoi.

      raspunde comentariului
    • ION

      02 ianuarie 2017 20:47

      DACA SPUI CA AI RENUNTAT SI LA CETATENIE, DE CE TE SCREMI SA COMENTEZI EVENIMENTE DIN TARA RENEGATA ? STAI ******** CU CAFEAUA TA IN FATA.

      raspunde comentariului
  • gaga

    02 ianuarie 2017 13:46

    Prietene, omul a fost decent. Deci, porc esti tu. Iar d-na Culcer a tacut ca scroafa in copac cand era Boc premier.

    raspunde comentariului
    • Franjo Glavina

      02 ianuarie 2017 14:23

      Gaga tu faci parte din vomele PSD! Asa ca mars langa porcii de la PSD care te platesc!

      raspunde comentariului
  • Franjo Glavina

    02 ianuarie 2017 13:33

    ROMANIA LIBERA CENZURATI COMENTARIILE

    raspunde comentariului
  • zorro

    02 ianuarie 2017 13:20

    RODICOOOO!......cand ai fost TU sincera?.....cand "ai supt la sanul comunismului si aveai de toate" sau acum cand ai devenit asa brusc de dreapta!!!......cum era pe timpul lui BASESCU cand luai si pensia de "ciripitoare"si faceai emisiuni "de 2 lei"la TVR ,pe care l-ati ingropat in datorii!....de aceea va opuneti anularii abonamentelor TV R!.....de ce esti TU suparata pe popor ,ca a votat democratic?.......il voiai tot pe BASESCU ,care sa TE puna iar la TVR?......de ce nu iesi TU la TV si sa explici operatiunea CALTABOSUL,in care ai distrus viata unui politician ,ce NU il agrea pe BASESCU!!!....daca NU ,ramai draga in afara fenomenului politic si lasa-NE sa mai prosperam si NOI!.....un pensionar ,care asteapta o alta viata dupa ciuma portocalie si dispretul tehnocratilor!......2-3 masuri realizate si PSD-ul va fi din ce in ce mai puternic!.....

    raspunde comentariului
  • Nikos

    02 ianuarie 2017 13:17

    E o ziarista cu foarte multa credibilitate. Nu poate desființa pe nimeni. Poate doar în capul idioților care scriu astfel de articole.

    raspunde comentariului
  • Miron

    01 ianuarie 2017 22:13

    Onorabila jurnalista, ca tot pomeniti de aiatolahul iranian, va mai amintiti cine a acordat azil politic lui Komeynii? Si cine a fabricat revolutia islamica?

    raspunde comentariului
  • Alexandru

    01 ianuarie 2017 16:29

    Doamana Culcer stie sa certe poporul. Daca nu-ti convine tara te rog sa pleci. Au iesit jurnalisti ca CTP si Rodica sa judece poporul care a votat democratic. Hai ca bagati in seama pe toti astia care varsa mizerie si ne murdariti! Romania Libera ai ajuns prea jos ca sa te mai pot citi!Likeuri si prietenie!

    raspunde comentariului
    • Daca nu-ti convine tara te rog sa pleci!!!!!!!!

      02 ianuarie 2017 18:34

      cum mai, handicapatilor? sa plece artistii, scriitorii, inginerii, medicii, oamenii ce construiesc, sa ramaneti voi. Sa vindeti tot, tot, pana la blana. Sa va cumparati trascau si mici, ca atata mai valoreaza Romania!

      raspunde comentariului
  • Didos

    01 ianuarie 2017 16:14

    Imi pare rau , d-na Culcer , dar expresia "ranja ca o sluga " , descalifica un ziarist valoros . Nu am vreo simpatie pentru dl Grindeanu , dar nu pot decat sa constat cat de mult va coboara pe d-voastra folosirea urii , ca tehnica ziaristica , in lipsa unor argumente solide si palpabile ! De ce doamna ? Pacat si trist!

    raspunde comentariului
    • kermit

      01 ianuarie 2017 18:08

      Si ce ai vrea monser ... sa-i fi ridicat osanale, sa revenim la cultul personalitatii ? Expresia e prea blanda pentru asa rinoceri .... Nu o descalifica deloc ... ii descalifica pe acesti derbedei care vin cu astfel de "glume" si ne impun in fruntea Tarii tot felul de Pacalici, oameni lipsiti de viziune si pricepere in a administra Romania.

      raspunde comentariului
  • Alexandru Toma Nemoianu

    01 ianuarie 2017 15:20

    Aceasta Culceru este dincolo de nerusinare pur si simplu ea a defecat stirile publice.Disperarea acestei port voci a scleroazarii mentale, a osificarii in modele propagandistice de mult depasite este patetica.Sorin Grindeanu este un om politic matur,consecvent si moral.Sunt convins ca mandatul sau va insemna trecerea Romaniei in respectabilitate.

    raspunde comentariului
    • Franjo Glavina

      02 ianuarie 2017 14:29

      Pleaca ma VOMA PiSDe la Beograd acolo sunt stransi vomele comuniste ca tine.... Ba voma in PiSDe sunt toate scursurile societatii....

      raspunde comentariului
  • Olimpia

    01 ianuarie 2017 14:02

    aici ma opresc cu cititul,mi se pare cel mai bun comentariu este al dv.Boc ,dupa rezultatele de la Cluj este cu adevarat Mare,chiar daca este mic de statura.A avut ghinionul sa ii fie subordonat lui Basescu care acum cu cei 5 se face doar de râs.Am fost impotriva lui,dar vad ca am greșit.La fel este și Falcă pt Arad.care a facut minuni pt orașul lui.Il detest insa pe timișoreanul meu Robu,care a distrus frumusețe de bulevarde tăind masiv pomii,iar acum nu mai poate de dragul lui Grindeanu care vezi doane este banațean....pai nu este,ca parinții lui vin din Oltenia.Dragnea va pați cu Grindeanu exact ce a pațit Ilie Sârbu...vom trai și vom vedea.Baiatul asta tânăr,face doar pe prostul,dar am vazut un clip cu el la o teleconferința a Consilului Județean Timiș...mi s-a facut pielea de găină.Are categoric apucaturi de dictator dar și o ură viscerală față de Iohanis.Macar acesta din urma,peste doi ani se va reântoarce in ...Republica Sibiu...nu merita romanii un Președinte ca el.Sa il aibe pe Dragnea,ca asta chiar va fi un Stali,are și mustață.

    raspunde comentariului
  • Ilie Mihalteanu

    01 ianuarie 2017 13:33

    Pai si Ciolos a fost marioneta sorosista a lui Iohannis, deci se respecta *traditia* caci si Boc a fost marioneta lui Traienel cel Chel...

    raspunde comentariului
  • Angelica Lohan

    01 ianuarie 2017 13:24

    Dar cine esti Tu,madame ,Culce de le stii pe Toate??! Mai dure ******** cu ideile tale,javră bătrînă!!! Box a fost mai bun ,premierul lui Băsescu, care a tăiat in carne vie 25 din salariile tuturor??? Hai SICTIR

    raspunde comentariului
    • Jan

      01 ianuarie 2017 16:04

      A taiat de la mugetari. De la aia care munceau si dadeau taxe la stat, pt. lefurile mugetarilor, n-a taiat Boc nimic. Voi haznalistii, daca luati un ***** in gura, nu-i mai dati drumu'. O sa va umple condamnatul Dracnea de cod rosu de grindeanu.

      raspunde comentariului
  • Ioan

    01 ianuarie 2017 13:02

    Ajungem dinou la perioada Labele poc?

    raspunde comentariului
  • Calin B

    01 ianuarie 2017 12:46

    Inteleg ca ati fost la vot d-na Culcer, halal sa va fie!

    raspunde comentariului
  • Atrecut

    01 ianuarie 2017 12:28

    Inspiration from CNN and BBC. Poze copy-paste a la Ponta.

    raspunde comentariului
  • Adi

    01 ianuarie 2017 12:21

    Ne pricepem la politica, la fotbal, santem carcotasi, dar nu ne place munca, pretentii avem sa traim ca in tarile dezvoltate, dar trebuie sa muncim ca sa avem o bunastare materiala generala.....va intreb pe dvs, cu cine trebuie sa votam, cu ce partid, cu ce oameni, dati-mi nume...

    raspunde comentariului
  • ana

    01 ianuarie 2017 12:06

    Grindina are a fata falsa, mimica de drojder, vocabular de salon partidic. Daca ii mai lipesti si studiile foarte aprofundate in ale stiintei securistice, te poti apropia de un om care te poate trada cam repede, fricos si las in momentul in care ii dispare propteaua.

    raspunde comentariului
  • Cosmin

    01 ianuarie 2017 11:30

    Greu cu democratia la deal! Unde este scris in Constitutie ca se voteaza pentru premier? Si acum intrebare de Gaga cine trebuie sa conduca tara, un premier din afara votului tip "tehnocratul" Ciolos Stolo Isarescu sau un partid votat la alegeri?

    raspunde comentariului
    • Franjo Glavina

      01 ianuarie 2017 12:13

      pleaca ma p.zda PSDista la Beograd sau Moscova acolo unde poti sa o s.Ugi de la Komunisti

      raspunde comentariului
  • Neutru

    01 ianuarie 2017 11:22

    Va uitati "in gura" agentului Securitatii romane la BBC ? Acum e in "armata sistemului" nenorocit ....

    raspunde comentariului
  • Un oarecare

    01 ianuarie 2017 10:51

    Fiecare cu parerea lui. Libertatea de opinie

    raspunde comentariului
  • Narcis

    01 ianuarie 2017 10:38

    Oameni buni, nu va ma jigniti, raul a fost facut. Iesiti la vot data viitoare si poate cei asistati social,apti de munca, si toti astia care taie frunza la caini din contributia platita de noi la stat, nu o sa mai incline balanta spre stanga. Haideti sa-i educam si pe cei apropiati, care nu stiu ce inseamna o investitie pe termen lung, sa puna umarul la constructia unei politici sanatoase in favoarea oamenilor din aceasta tara. P.S Nu avem nici oameni Politici de calibru, Patrioti, Competenti care sa atraga electoratul la vot. La multi ani Romani!

    raspunde comentariului
  • dr.Samarescu

    01 ianuarie 2017 10:25

    Vor apare surprize....desigur.Surprizele ,într-o asemenea stare stationara de lucruri,ca la noi,sunt binevenite....De 26 de ani tot felul de "agatati" s-au perindat la conducerea tarii...Rezultatele se vad....Sper,ca vom avea parte si de "surprze bune".La multi ani ,ROMÂNIA !

    raspunde comentariului
  • Bedros

    01 ianuarie 2017 7:43

    Mai vaco ce ai cu caltabosu asta nu este pt ***** este pt mancat

    raspunde comentariului
  • Mișu Caftangiu

    01 ianuarie 2017 5:04

    Pt Babanovac...."Muista e ma-ta" bă acefalule!!A văzut o lume întreaga panarama de prim ministru care luase poziția ghiocelului fara sa i-o ceara nimeni!!! Țara asta nu se mai face bine cu oameni obedienți, plafonați si iresponsabili!!Respect votul electoratului PSD, înțeleg dezinteresul populației pentru procesul electoral, însă nu ma pot opri din ras cand văd la televizor 2 măscărici care-si descoperă pentru prima oară găurile-n public! Găurile din cap!! Pana una alta a ieșit la vot exact cum si-a dorit Putin. Nimic de comentat, dar ca sa transformi PSD ul in târg de sclavi, cred ca nici lui Ceaușescu nu i-a trecut prin minte....Sa defilezi cu negrul tău prin fata microfonului fara sa-i dai voie sa spuna nici măcar 2 cuvinte, ci doar un mormait sinistru si primitiv, este echivalent cu o violare a inteligentei umane pentru electorat.PSD a meritat acest guvern. Poate ca si romanii merita acest guvern. România însă merita un guvern mai bun decat cel format don slugile lui Dragnea.

    raspunde comentariului
  • Babanovac

    01 ianuarie 2017 2:12

    Fa, muisto!

    raspunde comentariului
  • Floarea Pasaica

    01 ianuarie 2017 2:00

    Sint de acord cu d-voastra, in primul rind eu tin sa multumescRomanilor pt lasitate de care au dat dovada la absenteismul de la vot ,iar apoi ARD RETELELE DE SOCIALIZARE,sa nu uitam este un proverb Romanesc ,care spune ,,DUPA RAZBOI MULTI VITEJI SE ARATA,,In al doilea rind ,apreciez mobilizarea la vot a POMANAGIILOR DIN ROMANIA CARE AU VOTAT PSD-ul,ASTA DEMONSTREAZA MINDRIA ROMANILOR DE A SE MULTUMI DOAR CU FIRIMITURILE CE MAI RAMIN DE LA HOTII DIN PSD .ORICUM UN AN NOU BUN SI SPER SA SE TREZEASCA CIT MAI REPEDE ROMANII DIN SOMNUL CEL DE MOARTE!

    raspunde comentariului
  • kermit

    01 ianuarie 2017 1:55

    Grindeanu e aidoma unui cret*n monosilabic ... sper sa reuseasca sa lege doua propozitii simple , una fraza si un bilant la sf de an. Am vazut ca si-a inceput discursul prin ai compatimi pe romani pentru un 2016 dezastruos patronat se subintelege de Ciolos si Iohannis, dar a uitat sa sufle macar cateva cuvinte despre viata romanilor din 89' incoace. Baiatul asta pare umflat cu pompa, aduce a individ cu sechele si nu-l vad la dreapta Tatalui mai mult de un semestru. Cum o fi trecut prin Facultatea de Matematica ... !? Dra*u stie !

    raspunde comentariului
    • pentru bolsevico-KGB-ist Bedros

      01 ianuarie 2017 8:50

      Buna intrebarea, kermit "Cum o fi trecut prin Facultatea de Matematica ... !? Dra*u stie ! "O trecut facultatea de matematica cum si-o luat "doctoratul" GU-NO-IUL ponta !Domnilor 'postaci" v-o spun cu parere de rau ca ne-am intors in vremea BANDITILOR ION ILICI ILIESCU SI ADRIAN NASTASE !

      raspunde comentariului
  • PENSIONARUL

    31 decembrie 2016 23:07

    Dragnea a lucrat la programul de guvernare !!Cunoaste toate detaliile .D-na propusa initial nu a fost aprobata pentru ca era pericol public chiar daca si ea cunostea programul de guvernare la fel de bine ca si Dragnea.D-l Grindeanu se va introduce destul de repede ca este baiat destept ! Va avea nevoie de indrumare la inceput si sunt convins ca se vor sfatui cu toti care au habar da administrarea tarii pentruca programul este foarte ambitios !!Le doresc din tot sufletul sa aibe succes si sa -si invinga pe toti Ghita contra in frunte cu politrucul de la Cotroceni si lingai lui !!

    raspunde comentariului
    • @Pensionarul

      01 ianuarie 2017 4:40

      Nu este chiar clar, dumneata esti doar lingaul lui Dragnea, sau al intregului PSD? Atunci ai de munca, dom'le, nu gluma! Nu trebuie sa confunzi notiunea de "baiat smecher", cu cea de "baiat destept". Deocamdata e valabila varianta cu smecheria, caci baiatul, in 4 ani in functia de deputat a vorbit exact 75 de secunde! Programul "ambitios" al psd-ului o sa iti iasa pe nas, dar, din pacate si noua, celorlalti! Nici un economist responsabil nu taie taxele, deci nu reduce banii de la buget, concomitent cu mariri exagerate, nesustenabile, de lefuri, pensii, indemnizatii parlamentare, etc. Evident, vor mari datoria statului, prin imprumuturi ascunse!

      raspunde comentariului
  • Daneș Marian

    31 decembrie 2016 21:14

    La mulți ani cu sănătate și bunăstare doamnă Ridică că bine ziceți.

    raspunde comentariului
  • Cornea

    31 decembrie 2016 20:54

    Si la americani nu e la fel? Va conduce Trump sau cei care l-au adus la putere? Gunoaie ordinare, tepari.

    raspunde comentariului
    • Nu ai nimerit-o!

      31 decembrie 2016 21:34

      La americani va conduce Trump, care are consilieri, nu sefi! Trump va decide linia de urmat. Consilierii doar ii furnizeaza informatii! Credibile, nu mincinoase, cum e obiceiul in PSD!

      raspunde comentariului
      • dr.Samarescu

        01 ianuarie 2017 10:29

        SUA functioneaza ! A priceput pâna si Putin...In tara noastra ,cum este?La multi ani !

        raspunde comentariului
  • Baciu ardelean

    31 decembrie 2016 20:40

    Tocmai nesimtia aia care i-a lins pe toti de la beshescu la toata mafia pdl-ista s-a gasit sa vorbeasca?hoasca aia?!

    raspunde comentariului
    • Poate esti baci,

      31 decembrie 2016 21:36

      dar nu esti ardelean! Ardelenii nu sunt vulgari ca dumneata, nu vorbesc obscenitati! Rusine, omule!

      raspunde comentariului
  • UBAFCA

    31 decembrie 2016 20:21

    Saraca CUNOSCUTA JURNALISTA ! Pai stati un pic, doamna Culcer este jurnalista sau PENALA ?? ,.. Cum adica, dansa nu are dosar pentru FABRICAREA SI RASPANDIREA de probe false in dosarul CALTABOSI ???, daca nu, HALAL JUSTITIE in Romania !., ,.., Adevarat este ca domnul Sorin Grindeanu pare un pic am SLUGARNIC dar acest lucru nu-i baiu !. Are de pus in aplicare UN PROGRAM, asumat de o coalitie deci trebuie musai controlat de partid,.. ,.., Din punct de vedere fizic este mai aratos decat Ciolos, la slugarnicie nu-l va intrece pe BOC sau pe Vacaroiu.,,...,.. Diferenta pare ca va fi totusi mare ,.. ,.Ciolos, dupa cum confirma multi , primea ordinele DIRECT de la presedinte, Boc nici nu mai zic, de la Basescu si Hudrea . ,.. Hai La multi anni ! si sa asistam la concursul de slugarnicie

    raspunde comentariului
    • ilidia

      01 ianuarie 2017 12:08

      Hopa, s-a trezit Ubafca si ...din fundul carutei mai lua o gura de fan ...

      raspunde comentariului
      • "ACADEMIA" FRUNZE-URSS

        01 ianuarie 2017 15:25

        Zdrean-ta bolsevico-KGB-ista, vad ca esti foarte bine "DOCUMENTAT" !!??MI-AI CONFIRMAT IN CA O DATA CA FACI PARTE DIN "ELITA" ciurdarilor, purcarilor, stalpilor de crasme, betivilor, lumpen proletariatului ruuuman, trimisi in anul 1945, la "STUDII" IN URSS, "facultatea" KGB-FRUNZE !PS TE BLESTEM SA-TI STEA PE GAT PENSIA NESIMTITA PE CAREA TI-A PROMIS-O PENALUL dragnea !

        raspunde comentariului
  • Ghelasie

    31 decembrie 2016 20:06

    Romania n-a mai cunoscut un premier autentic de la maleficul Pentre Roman ale carui fapte au ruinat tara.

    raspunde comentariului
    • Au fost doi!

      31 decembrie 2016 21:42

      Doi premieri autentici! Primul a fost Emil Boc, care a salvat tara de la criza economica, dupa dezastrul facut de nesabuintele lui Tariceanu si jaful pedeserist. Al doilea este Dacian Ciolos, care a trebuit sa curete mizeria lasata de Ponta si sa onoreze promisiunile iresponsabile ale pesedistilor disperati, care s-au agatat de putere!

      raspunde comentariului
      • nicu

        31 decembrie 2016 23:09

        mai pampistilor,pnletimpitilor,etc.de nebuni ce mai sunteti,e bine ce faceti voi ,ca tratati aproape tata natia de hemoroizi.si cand va ajunge cacatul la nas inchifeti gura ca va-necati.serviti asa cu lingurita cevilizat ca este de unde, nu horpaiti asa ca porcii.

        raspunde comentariului
        • Franjo Glavina

          02 ianuarie 2017 14:25

          Sa iti f,. Ut mortii in gura de vona PSD!

          raspunde comentariului
        • Franjo Glavina

          02 ianuarie 2017 14:25

          Sa iti f,. Ut mortii in gura de vona PSD!

          raspunde comentariului
        • nic

          01 ianuarie 2017 11:27

          Prost te-a educat cine te-a educat!!! Asta e limbajul de lemn al celor din partidul pe care-l votezi, partid care continua distrugerea tarii, comunistii lui iliescu.

          raspunde comentariului
        • @nicu

          01 ianuarie 2017 4:48

          Esti cu 7 ani mai tanar decat scrie in cartea de identitate, intrucat iti lipsesc cei 7 ani de acasa! Esti de o vulgaritate demna de un pesedist sadea! In loc sa combati civilizat, pentru ca se poate si asa, te repezi sa deversezi tot ce e mai urat in tine, in caracterul tau, in lipsa ta de educatie! Daca ai o opinie diferita de a mea si a altora, nu esti capabil sa explici civilizat, ca tu ai dreptate si noi nu avem? De ce trebuie sa te injosesti in halul in care o faci?