Liviu Dragnea, despre anchetarea alegerilor din 2009: Rezultatul scrutinului putea fi altul. Trebuie să aflăm dacă cineva s-a implicat în desfășurarea alegerilor și dacă au influențat rezultatul final

de Gabriel Mihai , 20 aprilie 2017 - stire actualizata la ora 12:37, 20 aprilie 2017
Liviu Dragnea, despre anchetarea alegerilor din 2009: Rezultatul scrutinului putea fi altul. Trebuie să aflăm dacă cineva s-a implicat în desfășurarea alegerilor și dacă au influențat rezultatul final

Liviu Dragnea a vorbit despre anchetarea alegerilor din 2009 și a precizat că unii colegi din alte partide și-au exprimat dezacordul față de această investigație. Liderul PSD a mai spus că această anchetă trebuie să arate dacă unele persoane sau instituții s-au implicat în alegerile din 2009 și dacă rezultatul final a fost influențat de acest lucru.

"Au fost colegi de la alte partide care s-au opus și au spus că Parlamentul nu are dreptul să investigheze lucrurile prezentate în mass-media. Parlamentul are dreptul să cerceteze orice act. Sper ca toți cei chemați la comisie să spună adevărul, să spună tot ceea ce știu.Trebuie să aflăm dacă anumite persoane sau instituții s-au implicat în desfășurarea alegerilor și dacă au influențat rezultatul final", a spus Liviu Dragnea.

Liderul PSD a spus că nu se poate face nimic, deocamdată, cu cei care nu or să vină la anchete, pentru că legea nu îi obligă să facă acest lucru, dar el a precizat că se lucrează la o schimbare a legii pentru a face ca cei care ar putea fi implicați în astfel de cazuri să fie obligați să dea declarații. 

"Eu cred că, totuși, ei nu vor refuza să vină, pentru că dacă nu au nimic de ascuns, ar trebui să vină. Vom cere documente de la orice instituție din România dacă descoperim ceva", a spus Liviu Dragnea.

Întrebat dacă mai vrea să fie președintele aceste comisii, Liviu Dragne a glumit cu jurnaliștii, spunându-le că "și-a dorit asta de când era mic". El a vorbit și despre declarațiile lui Traian Băsescu, care a spus că ar putea descoperi o surpriză dacă se anchetează alegerile din 2009, Liviu Dragnea a precizat că "se spune că am făcut această comisie de anchetă pentru a-i acoperi pe unii. Eu zic că domnul (n.r. Băsescu) o să aibă o surpriză".

"În funcție de informațiile care or să apară, o să invităm la comisie pe oricine, fără niciun fel de prioritate" 

Despre fostul președinte Traian Băsescu, Liviu Dragnea a precizat că este posibil ca și el să fie anchetat de comisie.

Comentarii

  • andreesanu

    20 aprilie 2017 21:46

    Condamnarea lui Dragnea este o realitate si nu o ipoteza !, implicarea lui Dragnea in procesul electoral pentru modificarea scrutinului a fost tergiversata ani la rand in justitie ,iar asta dovedeste cat de putin erau unii interesati sa afle adevarul .Azi hotul striga hotii !!!!!!!!!!,e veche metoda si este un modul de a scapa de la inghesuiala a celui prins la furat !!.Dragnea a incercat ordonanta 13 !,Dragnea forteaza schimbarea codurilor ,Dragnea ,vrea amnistie si gratierea abuzului in functie , gratierea coruptilor astfel vrea sa scape de cel de al 2 lea dosar !!.Groaza ca dubai la usa il face tot mai guraliv .Ca a furat gasca lui Basescu in 2009 !!,asta e posibil ,de 27 de ani toti derbedeii ,toti golanii,toate lichelele sunt puse pe capatuiala orcum si orcit . S-au furat vapoare,trenuri ,fabrici ,milioane de ha de pamant ,banci ,miliarde de dolari si miliarde de euro ,se fura in draci , ca se fura intre ele gastile de derbedei asta nu-i un secret .

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    20 aprilie 2017 21:46

    Condamnarea lui Dragnea este o realitate si nu o ipoteza !, implicarea lui Dragnea in procesul electoral pentru modificarea scrutinului a fost tergiversata ani la rand in justitie ,iar asta dovedeste cat de putin erau unii interesati sa afle adevarul .Azi hotul striga hotii !!!!!!!!!!,e veche metoda si este un modul de a scapa de la inghesuiala a celui prins la furat !!.Dragnea a incercat ordonanta 13 !,Dragnea forteaza schimbarea codurilor ,Dragnea ,vrea amnistie si gratierea abuzului in functie , gratierea coruptilor astfel vrea sa scape de cel de al 2 lea dosar !!.Groaza ca dubai la usa il face tot mai guraliv .Ca a furat gasca lui Basescu in 2009 !!,asta e posibil ,de 27 de ani toti derbedeii ,toti golanii,toate lichelele sunt puse pe capatuiala orcum si orcit . S-au furat vapoare,trenuri ,fabrici ,milioane de ha de pamant ,banci ,miliarde de dolari si miliarde de euro ,se fura in draci , ca se fura intre ele gastile de derbedei asta nu-i un secret .

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    20 aprilie 2017 21:46

    Condamnarea lui Dragnea este o realitate si nu o ipoteza !, implicarea lui Dragnea in procesul electoral pentru modificarea scrutinului a fost tergiversata ani la rand in justitie ,iar asta dovedeste cat de putin erau unii interesati sa afle adevarul .Azi hotul striga hotii !!!!!!!!!!,e veche metoda si este un modul de a scapa de la inghesuiala a celui prins la furat !!.Dragnea a incercat ordonanta 13 !,Dragnea forteaza schimbarea codurilor ,Dragnea ,vrea amnistie si gratierea abuzului in functie , gratierea coruptilor astfel vrea sa scape de cel de al 2 lea dosar !!.Groaza ca dubai la usa il face tot mai guraliv .Ca a furat gasca lui Basescu in 2009 !!,asta e posibil ,de 27 de ani toti derbedeii ,toti golanii,toate lichelele sunt puse pe capatuiala orcum si orcit . S-au furat vapoare,trenuri ,fabrici ,milioane de ha de pamant ,banci ,miliarde de dolari si miliarde de euro ,se fura in draci , ca se fura intre ele gastile de derbedei asta nu-i un secret .

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    20 aprilie 2017 21:46

    Condamnarea lui Dragnea este o realitate si nu o ipoteza !, implicarea lui Dragnea in procesul electoral pentru modificarea scrutinului a fost tergiversata ani la rand in justitie ,iar asta dovedeste cat de putin erau unii interesati sa afle adevarul .Azi hotul striga hotii !!!!!!!!!!,e veche metoda si este un modul de a scapa de la inghesuiala a celui prins la furat !!.Dragnea a incercat ordonanta 13 !,Dragnea forteaza schimbarea codurilor ,Dragnea ,vrea amnistie si gratierea abuzului in functie , gratierea coruptilor astfel vrea sa scape de cel de al 2 lea dosar !!.Groaza ca dubai la usa il face tot mai guraliv .Ca a furat gasca lui Basescu in 2009 !!,asta e posibil ,de 27 de ani toti derbedeii ,toti golanii,toate lichelele sunt puse pe capatuiala orcum si orcit . S-au furat vapoare,trenuri ,fabrici ,milioane de ha de pamant ,banci ,miliarde de dolari si miliarde de euro ,se fura in draci , ca se fura intre ele gastile de derbedei asta nu-i un secret .

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    20 aprilie 2017 21:46

    Condamnarea lui Dragnea este o realitate si nu o ipoteza !, implicarea lui Dragnea in procesul electoral pentru modificarea scrutinului a fost tergiversata ani la rand in justitie ,iar asta dovedeste cat de putin erau unii interesati sa afle adevarul .Azi hotul striga hotii !!!!!!!!!!,e veche metoda si este un modul de a scapa de la inghesuiala a celui prins la furat !!.Dragnea a incercat ordonanta 13 !,Dragnea forteaza schimbarea codurilor ,Dragnea ,vrea amnistie si gratierea abuzului in functie , gratierea coruptilor astfel vrea sa scape de cel de al 2 lea dosar !!.Groaza ca dubai la usa il face tot mai guraliv .Ca a furat gasca lui Basescu in 2009 !!,asta e posibil ,de 27 de ani toti derbedeii ,toti golanii,toate lichelele sunt puse pe capatuiala orcum si orcit . S-au furat vapoare,trenuri ,fabrici ,milioane de ha de pamant ,banci ,miliarde de dolari si miliarde de euro ,se fura in draci , ca se fura intre ele gastile de derbedei asta nu-i un secret .

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    20 aprilie 2017 21:46

    Condamnarea lui Dragnea este o realitate si nu o ipoteza !, implicarea lui Dragnea in procesul electoral pentru modificarea scrutinului a fost tergiversata ani la rand in justitie ,iar asta dovedeste cat de putin erau unii interesati sa afle adevarul .Azi hotul striga hotii !!!!!!!!!!,e veche metoda si este un modul de a scapa de la inghesuiala a celui prins la furat !!.Dragnea a incercat ordonanta 13 !,Dragnea forteaza schimbarea codurilor ,Dragnea ,vrea amnistie si gratierea abuzului in functie , gratierea coruptilor astfel vrea sa scape de cel de al 2 lea dosar !!.Groaza ca dubai la usa il face tot mai guraliv .Ca a furat gasca lui Basescu in 2009 !!,asta e posibil ,de 27 de ani toti derbedeii ,toti golanii,toate lichelele sunt puse pe capatuiala orcum si orcit . S-au furat vapoare,trenuri ,fabrici ,milioane de ha de pamant ,banci ,miliarde de dolari si miliarde de euro ,se fura in draci , ca se fura intre ele gastile de derbedei asta nu-i un secret .

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    20 aprilie 2017 21:46

    Condamnarea lui Dragnea este o realitate si nu o ipoteza !, implicarea lui Dragnea in procesul electoral pentru modificarea scrutinului a fost tergiversata ani la rand in justitie ,iar asta dovedeste cat de putin erau unii interesati sa afle adevarul .Azi hotul striga hotii !!!!!!!!!!,e veche metoda si este un modul de a scapa de la inghesuiala a celui prins la furat !!.Dragnea a incercat ordonanta 13 !,Dragnea forteaza schimbarea codurilor ,Dragnea ,vrea amnistie si gratierea abuzului in functie , gratierea coruptilor astfel vrea sa scape de cel de al 2 lea dosar !!.Groaza ca dubai la usa il face tot mai guraliv .Ca a furat gasca lui Basescu in 2009 !!,asta e posibil ,de 27 de ani toti derbedeii ,toti golanii,toate lichelele sunt puse pe capatuiala orcum si orcit . S-au furat vapoare,trenuri ,fabrici ,milioane de ha de pamant ,banci ,miliarde de dolari si miliarde de euro ,se fura in draci , ca se fura intre ele gastile de derbedei asta nu-i un secret .

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    20 aprilie 2017 21:46

    Condamnarea lui Dragnea este o realitate si nu o ipoteza !, implicarea lui Dragnea in procesul electoral pentru modificarea scrutinului a fost tergiversata ani la rand in justitie ,iar asta dovedeste cat de putin erau unii interesati sa afle adevarul .Azi hotul striga hotii !!!!!!!!!!,e veche metoda si este un modul de a scapa de la inghesuiala a celui prins la furat !!.Dragnea a incercat ordonanta 13 !,Dragnea forteaza schimbarea codurilor ,Dragnea ,vrea amnistie si gratierea abuzului in functie , gratierea coruptilor astfel vrea sa scape de cel de al 2 lea dosar !!.Groaza ca dubai la usa il face tot mai guraliv .Ca a furat gasca lui Basescu in 2009 !!,asta e posibil ,de 27 de ani toti derbedeii ,toti golanii,toate lichelele sunt puse pe capatuiala orcum si orcit . S-au furat vapoare,trenuri ,fabrici ,milioane de ha de pamant ,banci ,miliarde de dolari si miliarde de euro ,se fura in draci , ca se fura intre ele gastile de derbedei asta nu-i un secret .

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    20 aprilie 2017 21:45

    Condamnarea lui Dragnea este o realitate si nu o ipoteza !, implicarea lui Dragnea in procesul electoral pentru modificarea scrutinului a fost tergiversata ani la rand in justitie ,iar asta dovedeste cat de putin erau unii interesati sa afle adevarul .Azi hotul striga hotii !!!!!!!!!!,e veche metoda si este un modul de a scapa de la inghesuiala a celui prins la furat !!.Dragnea a incercat ordonanta 13 !,Dragnea forteaza schimbarea codurilor ,Dragnea ,vrea amnistie si gratierea abuzului in functie , gratierea coruptilor astfel vrea sa scape de cel de al 2 lea dosar !!.Groaza ca dubai la usa il face tot mai guraliv .Ca a furat gasca lui Basescu in 2009 !!,asta e posibil ,de 27 de ani toti derbedeii ,toti golanii,toate lichelele sunt puse pe capatuiala orcum si orcit . S-au furat vapoare,trenuri ,fabrici ,milioane de ha de pamant ,banci ,miliarde de dolari si miliarde de euro ,se fura in draci , ca se fura intre ele gastile de derbedei asta nu-i un secret .

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    20 aprilie 2017 21:45

    Condamnarea lui Dragnea este o realitate si nu o ipoteza !, implicarea lui Dragnea in procesul electoral pentru modificarea scrutinului a fost tergiversata ani la rand in justitie ,iar asta dovedeste cat de putin erau unii interesati sa afle adevarul .Azi hotul striga hotii !!!!!!!!!!,e veche metoda si este un modul de a scapa de la inghesuiala a celui prins la furat !!.Dragnea a incercat ordonanta 13 !,Dragnea forteaza schimbarea codurilor ,Dragnea ,vrea amnistie si gratierea abuzului in functie , gratierea coruptilor astfel vrea sa scape de cel de al 2 lea dosar !!.Groaza ca dubai la usa il face tot mai guraliv .Ca a furat gasca lui Basescu in 2009 !!,asta e posibil ,de 27 de ani toti derbedeii ,toti golanii,toate lichelele sunt puse pe capatuiala orcum si orcit . S-au furat vapoare,trenuri ,fabrici ,milioane de ha de pamant ,banci ,miliarde de dolari si miliarde de euro ,se fura in draci , ca se fura intre ele gastile de derbedei asta nu-i un secret .

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    20 aprilie 2017 21:45

    Condamnarea lui Dragnea este o realitate si nu o ipoteza !, implicarea lui Dragnea in procesul electoral pentru modificarea scrutinului a fost tergiversata ani la rand in justitie ,iar asta dovedeste cat de putin erau unii interesati sa afle adevarul .Azi hotul striga hotii !!!!!!!!!!,e veche metoda si este un modul de a scapa de la inghesuiala a celui prins la furat !!.Dragnea a incercat ordonanta 13 !,Dragnea forteaza schimbarea codurilor ,Dragnea ,vrea amnistie si gratierea abuzului in functie , gratierea coruptilor astfel vrea sa scape de cel de al 2 lea dosar !!.Groaza ca dubai la usa il face tot mai guraliv .Ca a furat gasca lui Basescu in 2009 !!,asta e posibil ,de 27 de ani toti derbedeii ,toti golanii,toate lichelele sunt puse pe capatuiala orcum si orcit . S-au furat vapoare,trenuri ,fabrici ,milioane de ha de pamant ,banci ,miliarde de dolari si miliarde de euro ,se fura in draci , ca se fura intre ele gastile de derbedei asta nu-i un secret .

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    20 aprilie 2017 21:45

    Condamnarea lui Dragnea este o realitate si nu o ipoteza !, implicarea lui Dragnea in procesul electoral pentru modificarea scrutinului a fost tergiversata ani la rand in justitie ,iar asta dovedeste cat de putin erau unii interesati sa afle adevarul .Azi hotul striga hotii !!!!!!!!!!,e veche metoda si este un modul de a scapa de la inghesuiala a celui prins la furat !!.Dragnea a incercat ordonanta 13 !,Dragnea forteaza schimbarea codurilor ,Dragnea ,vrea amnistie si gratierea abuzului in functie , gratierea coruptilor astfel vrea sa scape de cel de al 2 lea dosar !!.Groaza ca dubai la usa il face tot mai guraliv .Ca a furat gasca lui Basescu in 2009 !!,asta e posibil ,de 27 de ani toti derbedeii ,toti golanii,toate lichelele sunt puse pe capatuiala orcum si orcit . S-au furat vapoare,trenuri ,fabrici ,milioane de ha de pamant ,banci ,miliarde de dolari si miliarde de euro ,se fura in draci , ca se fura intre ele gastile de derbedei asta nu-i un secret .

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    20 aprilie 2017 21:45

    Condamnarea lui Dragnea este o realitate si nu o ipoteza !, implicarea lui Dragnea in procesul electoral pentru modificarea scrutinului a fost tergiversata ani la rand in justitie ,iar asta dovedeste cat de putin erau unii interesati sa afle adevarul .Azi hotul striga hotii !!!!!!!!!!,e veche metoda si este un modul de a scapa de la inghesuiala a celui prins la furat !!.Dragnea a incercat ordonanta 13 !,Dragnea forteaza schimbarea codurilor ,Dragnea ,vrea amnistie si gratierea abuzului in functie , gratierea coruptilor astfel vrea sa scape de cel de al 2 lea dosar !!.Groaza ca dubai la usa il face tot mai guraliv .Ca a furat gasca lui Basescu in 2009 !!,asta e posibil ,de 27 de ani toti derbedeii ,toti golanii,toate lichelele sunt puse pe capatuiala orcum si orcit . S-au furat vapoare,trenuri ,fabrici ,milioane de ha de pamant ,banci ,miliarde de dolari si miliarde de euro ,se fura in draci , ca se fura intre ele gastile de derbedei asta nu-i un secret .

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    20 aprilie 2017 21:45

    Condamnarea lui Dragnea este o realitate si nu o ipoteza !, implicarea lui Dragnea in procesul electoral pentru modificarea scrutinului a fost tergiversata ani la rand in justitie ,iar asta dovedeste cat de putin erau unii interesati sa afle adevarul .Azi hotul striga hotii !!!!!!!!!!,e veche metoda si este un modul de a scapa de la inghesuiala a celui prins la furat !!.Dragnea a incercat ordonanta 13 !,Dragnea forteaza schimbarea codurilor ,Dragnea ,vrea amnistie si gratierea abuzului in functie , gratierea coruptilor astfel vrea sa scape de cel de al 2 lea dosar !!.Groaza ca dubai la usa il face tot mai guraliv .Ca a furat gasca lui Basescu in 2009 !!,asta e posibil ,de 27 de ani toti derbedeii ,toti golanii,toate lichelele sunt puse pe capatuiala orcum si orcit . S-au furat vapoare,trenuri ,fabrici ,milioane de ha de pamant ,banci ,miliarde de dolari si miliarde de euro ,se fura in draci , ca se fura intre ele gastile de derbedei asta nu-i un secret .

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    20 aprilie 2017 21:44

    Condamnarea lui Dragnea este o realitate si nu o ipoteza !, implicarea lui Dragnea in procesul electoral pentru modificarea scrutinului a fost tergiversata ani la rand in justitie ,iar asta dovedeste cat de putin erau unii interesati sa afle adevarul .Azi hotul striga hotii !!!!!!!!!!,e veche metoda si este un modul de a scapa de la inghesuiala a celui prins la furat !!.Dragnea a incercat ordonanta 13 !,Dragnea forteaza schimbarea codurilor ,Dragnea ,vrea amnistie si gratierea abuzului in functie , gratierea coruptilor astfel vrea sa scape de cel de al 2 lea dosar !!.Groaza ca dubai la usa il face tot mai guraliv .Ca a furat gasca lui Basescu in 2009 !!,asta e posibil ,de 27 de ani toti derbedeii ,toti golanii,toate lichelele sunt puse pe capatuiala orcum si orcit . S-au furat vapoare,trenuri ,fabrici ,milioane de ha de pamant ,banci ,miliarde de dolari si miliarde de euro ,se fura in draci , ca se fura intre ele gastile de derbedei asta nu-i un secret .

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    20 aprilie 2017 21:44

    Condamnarea lui Dragnea este o realitate si nu o ipoteza !, implicarea lui Dragnea in procesul electoral pentru modificarea scrutinului a fost tergiversata ani la rand in justitie ,iar asta dovedeste cat de putin erau unii interesati sa afle adevarul .Azi hotul striga hotii !!!!!!!!!!,e veche metoda si este un modul de a scapa de la inghesuiala a celui prins la furat !!.Dragnea a incercat ordonanta 13 !,Dragnea forteaza schimbarea codurilor ,Dragnea ,vrea amnistie si gratierea abuzului in functie , gratierea coruptilor astfel vrea sa scape de cel de al 2 lea dosar !!.Groaza ca dubai la usa il face tot mai guraliv .Ca a furat gasca lui Basescu in 2009 !!,asta e posibil ,de 27 de ani toti derbedeii ,toti golanii,toate lichelele sunt puse pe capatuiala orcum si orcit . S-au furat vapoare,trenuri ,fabrici ,milioane de ha de pamant ,banci ,miliarde de dolari si miliarde de euro ,se fura in draci , ca se fura intre ele gastile de derbedei asta nu-i un secret .

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    20 aprilie 2017 21:44

    Condamnarea lui Dragnea este o realitate si nu o ipoteza !, implicarea lui Dragnea in procesul electoral pentru modificarea scrutinului a fost tergiversata ani la rand in justitie ,iar asta dovedeste cat de putin erau unii interesati sa afle adevarul .Azi hotul striga hotii !!!!!!!!!!,e veche metoda si este un modul de a scapa de la inghesuiala a celui prins la furat !!.Dragnea a incercat ordonanta 13 !,Dragnea forteaza schimbarea codurilor ,Dragnea ,vrea amnistie si gratierea abuzului in functie , gratierea coruptilor astfel vrea sa scape de cel de al 2 lea dosar !!.Groaza ca dubai la usa il face tot mai guraliv .Ca a furat gasca lui Basescu in 2009 !!,asta e posibil ,de 27 de ani toti derbedeii ,toti golanii,toate lichelele sunt puse pe capatuiala orcum si orcit . S-au furat vapoare,trenuri ,fabrici ,milioane de ha de pamant ,banci ,miliarde de dolari si miliarde de euro ,se fura in draci , ca se fura intre ele gastile de derbedei asta nu-i un secret .

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    20 aprilie 2017 21:44

    Condamnarea lui Dragnea este o realitate si nu o ipoteza !, implicarea lui Dragnea in procesul electoral pentru modificarea scrutinului a fost tergiversata ani la rand in justitie ,iar asta dovedeste cat de putin erau unii interesati sa afle adevarul .Azi hotul striga hotii !!!!!!!!!!,e veche metoda si este un modul de a scapa de la inghesuiala a celui prins la furat !!.Dragnea a incercat ordonanta 13 !,Dragnea forteaza schimbarea codurilor ,Dragnea ,vrea amnistie si gratierea abuzului in functie , gratierea coruptilor astfel vrea sa scape de cel de al 2 lea dosar !!.Groaza ca dubai la usa il face tot mai guraliv .Ca a furat gasca lui Basescu in 2009 !!,asta e posibil ,de 27 de ani toti derbedeii ,toti golanii,toate lichelele sunt puse pe capatuiala orcum si orcit . S-au furat vapoare,trenuri ,fabrici ,milioane de ha de pamant ,banci ,miliarde de dolari si miliarde de euro ,se fura in draci , ca se fura intre ele gastile de derbedei asta nu-i un secret .

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    20 aprilie 2017 21:44

    Condamnarea lui Dragnea este o realitate si nu o ipoteza !, implicarea lui Dragnea in procesul electoral pentru modificarea scrutinului a fost tergiversata ani la rand in justitie ,iar asta dovedeste cat de putin erau unii interesati sa afle adevarul .Azi hotul striga hotii !!!!!!!!!!,e veche metoda si este un modul de a scapa de la inghesuiala a celui prins la furat !!.Dragnea a incercat ordonanta 13 !,Dragnea forteaza schimbarea codurilor ,Dragnea ,vrea amnistie si gratierea abuzului in functie , gratierea coruptilor astfel vrea sa scape de cel de al 2 lea dosar !!.Groaza ca dubai la usa il face tot mai guraliv .Ca a furat gasca lui Basescu in 2009 !!,asta e posibil ,de 27 de ani toti derbedeii ,toti golanii,toate lichelele sunt puse pe capatuiala orcum si orcit . S-au furat vapoare,trenuri ,fabrici ,milioane de ha de pamant ,banci ,miliarde de dolari si miliarde de euro ,se fura in draci , ca se fura intre ele gastile de derbedei asta nu-i un secret .

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    20 aprilie 2017 21:44

    Condamnarea lui Dragnea este o realitate si nu o ipoteza !, implicarea lui Dragnea in procesul electoral pentru modificarea scrutinului a fost tergiversata ani la rand in justitie ,iar asta dovedeste cat de putin erau unii interesati sa afle adevarul .Azi hotul striga hotii !!!!!!!!!!,e veche metoda si este un modul de a scapa de la inghesuiala a celui prins la furat !!.Dragnea a incercat ordonanta 13 !,Dragnea forteaza schimbarea codurilor ,Dragnea ,vrea amnistie si gratierea abuzului in functie , gratierea coruptilor astfel vrea sa scape de cel de al 2 lea dosar !!.Groaza ca dubai la usa il face tot mai guraliv .Ca a furat gasca lui Basescu in 2009 !!,asta e posibil ,de 27 de ani toti derbedeii ,toti golanii,toate lichelele sunt puse pe capatuiala orcum si orcit . S-au furat vapoare,trenuri ,fabrici ,milioane de ha de pamant ,banci ,miliarde de dolari si miliarde de euro ,se fura in draci , ca se fura intre ele gastile de derbedei asta nu-i un secret .

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    20 aprilie 2017 21:44

    Condamnarea lui Dragnea este o realitate si nu o ipoteza !, implicarea lui Dragnea in procesul electoral pentru modificarea scrutinului a fost tergiversata ani la rand in justitie ,iar asta dovedeste cat de putin erau unii interesati sa afle adevarul .Azi hotul striga hotii !!!!!!!!!!,e veche metoda si este un modul de a scapa de la inghesuiala a celui prins la furat !!.Dragnea a incercat ordonanta 13 !,Dragnea forteaza schimbarea codurilor ,Dragnea ,vrea amnistie si gratierea abuzului in functie , gratierea coruptilor astfel vrea sa scape de cel de al 2 lea dosar !!.Groaza ca dubai la usa il face tot mai guraliv .Ca a furat gasca lui Basescu in 2009 !!,asta e posibil ,de 27 de ani toti derbedeii ,toti golanii,toate lichelele sunt puse pe capatuiala orcum si orcit . S-au furat vapoare,trenuri ,fabrici ,milioane de ha de pamant ,banci ,miliarde de dolari si miliarde de euro ,se fura in draci , ca se fura intre ele gastile de derbedei asta nu-i un secret .

    raspunde comentariului
  • Alexandru Lazarescu

    20 aprilie 2017 16:36

    3.Pacalirea lui Geoana si inventarea lui Oprea In 2008 Basescu se gasea intr-o situatie extrem de grea nu reusise sa guverneze cu Tariceanu care desi numit de el a colaborat cu PSD-ul, isi pierduse mult din electorat dupa greseala de a-si face fata europarlamentar cu sprijin PSD, Geoana avusese rezultate bune la parlamentarele din 2008 si parea de neoprit in castigarea alegerilor prezidentiale din 2009 Este momentul in care Basescu gaseste solutia, marea cacealma, o lectie exceptionala de trecut in manualele politicienilor. Este momentul in care se constituie primul guvern Boc intre PDL si PSD. Basescu da PSD-ului tot ce acesta cere ministere, conducerea senatului si numirea presedintelui senatului ca vicepresedinte al CSAT, desi legea nu permitea. Acesta este momentul in care Basescu arunca nada si propune negociatorilor PSD, Hrebenciuc si Dragnea, ca sa guverneze impreuna 10-15 ani dar intr-o formula fara coabitare, in care sa para ca se si bat intre ei daca Geoana castiga presedentia Elena Udrea va rupe PDL si va crea un partid care sa fie la guvernare cu PSD, daca castiga Basescu atunci Oprea va rupe PSD-ul si va veni la guvernare cu PDL. PSD-ul este extrem de fericit de aceasta intelegere si nu mai este vigilent in campania pentru prezidentialele din 2009, stia ca oricum este la guvernare si imparte prada. De ce dadea Oprea o masa in seara alegerilor ? Pentru ca prin realegerea lui Basescu, mos Nicolaie tocmai ii pusese in ghetute functia de vice- prim ministru ! Cred ca presedintele comisiei parlamentare de ancheta a alegerilor presidentiale din 2009 va trebui sa-l audieze si pe Liviu Dragnea pentru a vedea cum acesta l-a tradat pe Geoana, iar mai tarziu a recidivat si l-a tradat si pe Ponta !

    raspunde comentariului
  • hector

    20 aprilie 2017 12:58

    Cine putea sa modifice rezultatetle alegerilor tovarase Dragnea ? Prietenii tai din SRI, cu care jucai tenis ?

    raspunde comentariului
  • Student

    20 aprilie 2017 12:42

    Cine l-a impins pe Geoana din Hazna direct in cada infractorului Vantu.