Elena Udrea: Iohannis o susține pe Kovesi de teamă că soția sa ar putea avea dosar penal din partea șefei DNA pentru falsurile în legătură cu casa din Sibiu

de Iulia Iancu , 04 iulie 2017 - stire actualizata la ora 23:22, 04 iulie 2017
Elena Udrea: Iohannis o susține pe Kovesi de teamă că soția sa ar putea avea dosar penal din partea șefei DNA pentru falsurile în legătură cu casa din Sibiu

Fostul deputat Elena Udrea a afirmat, la postul de televiziune România TV, că președintele Iohannis o susține pe șefa DNA, Laura Codruța Kovesi și nu vrea să o suspende fiindcă se teme că soția sa, Carmen Iohannis, s-ar putea alege cu un dosar penal la instituția de forță.

"Eu cred că teama domnului Iohannis este față de soția dânsului. Se vorbeste foarte insistent de faptul că doamna Iohannis ar putea avea un dosar penal din partea doamnei Kovesi pentru falsurile în legătură cu casa din Sibiu.", a spus Elena Udrea la România TV.

Fostul deputat Elena Udrea a scris, marți, pe pagina sa de Facebook, în contextul acuzațiilor făcute de procurorul Moraru în legătură cu presiunile făcute de șefa DNA pentru reţinerea sa, ”chiar şi pentru o noapte”, că a arătat încă din 2015 că "aceste dosare sunt o încercare de a o scoate din politică". De asemenea, fostul ministru al Turismului mai susține că nu are cui să se adreseze pentru a i se face dreptate din moment ce "însuși șeful statului îi girează pe acești oameni și le aprobă acțiunile mafiote".

Procurorul Mihaela Moraru Iorga a acuzat-o, marți, pe șefa DNA, Laura Codruţa Kovesi, că a făcut presiuni pentru reţinerea Elenei Udrea, ”chiar şi pentru o noapte”, deşi nu exista aviz pentru arestare din partea Parlamentului şi atunci ”totul era doar un circ mediatic”. În replică, Elena Udrea a declarat că va depune o plângere împotriva lui Kovesi.

 

 

 

Comentarii

  • vio

    17 septembrie 2017 10:16

    hai ma,i Doamna Udrea !!!!! Nici nu am ce comenta la aceste aberatii !

    raspunde comentariului
  • Mai lasati-ne in pace cu Elena Udrea!

    05 iulie 2017 7:32

    Ne-am saturat de ifosele ei, de poza ei, de pretentiile ei ca este nedreptatita, ca este nevinovata. Ne-am saturat de acuzatiile ei nedovedite, exact ca acelea ale fugarului Ghita! E de mirare ca nu au sters-o imppreuna! Femeia asta are tupeul sa il acuze si pe presedinte, doar, doar scapa fara pedeapsa binemeritata. Oricum, ne-am saturat sa vedem cat de des o tot afisati in RL. Pe ziua de azi sunt cel putin 3 articole cu poza ei cu breton de scolarita !!

    raspunde comentariului
  • Mitica

    05 iulie 2017 6:34

    Mai Eleno lasa-i in pace pe Kovesi si Iohannis si scrie o carte cu titlul Arta de a-ti exlpoata Fundul si Pasarica in viata politica Romaneasca dupa 1990. Hai la lucru.

    raspunde comentariului
  • UBAFCA

    04 iulie 2017 21:18

    Si nu vi se pare NORMAL, ca si Iohanis sa fie tinut de nas cu vre-un dosarel, sa nu-si faca de cap ! . .Nu vedeti ce presedinte cumintel avem ?

    raspunde comentariului
    • Bati campii!

      05 iulie 2017 7:14

      Ni se pare ca esti obraznica si ca postezi tampenii, contra cost! Prea esti activa, la toate articolele. Prea sustii tot ceea ce este murdar si josnic! Ar trebui sa te apuci de munca cinstita!

      raspunde comentariului
    • Anton

      05 iulie 2017 0:47

      Mai UBAFCA , NU TI SE PARE INTERESANT CA TOTI CEI CARE O ATACA PE kOVESI SINT CU UNT PE CAP !Ia uita-te cine sint astia GHITA , DRAGNEA , UDREA , BASE , TARICEANU , PONTACUL , SOVA , VERESTOY , multi de la Liberali Asta tie nu-ti spune nimic Adica acel OM care incearca sa recupereze ce au furat nenorocitii astia trebuie inlaturat si voi faceti in asa fel incit ea sa poata fi inlaturata Pai meritati sa traiti atunci in ***** si Dragnea cu ceilalti sa se stearga cu voi la fund Exixta o persoana care vrea sa recupereze banii furati de la voi si voi sinteti impotriva Ce natie de ***** sinteti atunci !!!

      raspunde comentariului
      • UBAFCA

        05 iulie 2017 6:44

        Tu probabil te uiti la televiziunile alea, Rossia novosti sa novaia komsomolskaia de vezi ca Dragnea ataca DNA, Dragnea este baiat cuminte, si-a pus pampers ultra slim la fund de frica Kodrutzei, stie el de ce, probabil ca o batea pe kodrutza la tenis, prin cluburilea alea K 14, cu k de la Kodrutza ,.. Tariceanu este un om demn, curajos, spusele sale au mare valoare, din pacate intr-o tara condusa prin teroarea MULTINATIONALELOR, un fel de sovromuri de altadata, Tariceanu vorbeste la bec . ,.Udrea, o cioripina sireata, are dreptate, dar o spune tarziu, abia cand UN MONSTRU, precum DNA, creat pentru a tine paravan furaciunilor BASISTILOR, ii devoreaza pe ei acum . ,.Ponta, o secatura politica, fara coloana vertrebrala isi ataca propria-i facatura, pe Kodrutza

        raspunde comentariului
        • Hai, gata cu murdaria!

          09 iulie 2017 8:03

          Uite ce trio frumos UBAFCA, Basescu si Udrea, trei indivizi care nu stiu altceva decat sa arunce acuzatii mincinoase, murdare, in directia lui Kovesi, a presedintelui, a celor care vor sa curete tara de coruptie. Rusine voua!