New York Times: Rușii au materiale filmate cu Donald Trump la Moscova, în compania unor prostituate. Preşedintele ales al SUA: Rusia nu a încercat vreodată să exercite presiuni asupra mea

de Mihai Diac , 11 ianuarie 2017 - stire actualizata la ora 17:28, 11 ianuarie 2017
New York Times: Rușii au materiale filmate cu Donald Trump la Moscova, în compania unor prostituate. Preşedintele ales al SUA: Rusia nu a încercat vreodată să exercite presiuni asupra mea

UPDATE 17.30: Donald Trump reacţionează cu privire la acuzaţiile aduse, potrivit cărora serviciile secrete ale Rusiei ar deţine dovezi compromiţătoare cu privire la una dintre vizitele sale din Moscova. Trump afirmă că victoria sa este umbrită de opoziţie, prin atacurile lansate la adresa sa.

”Rusia nu a încercat vreodată să exercite presiuni asupra mea”, reafirmă Donald Trump pe Twitter miercuri, cu doar câteva ore înainte de prima sa conferinţă de presă de când a fost ales preşedinte, pe 8 noiembrie.

 


Ziarul New York Times susține că serviciile secrete ale Rusiei ar deține materiale "grafice", înregistrate într-un hotel din Moscova, în care apare Donald Trump în compania unor prostituate.

Aceste materiale ar fi fost filmate de agenți ruși, pentru a-l șantaja ulterior pe Trump. Informația legată de existența acestor materiale video în posesia rușilor, ar fi fost oferită de reprezentanții serviciilor de informații ale SUA. Donald Trump a respins aceste dezvăluiri, afirmând că sunt "invenții".

Miercuri, Kremlinul a venit în apărarea lui Trump, susținând că Rusia nu deține materiale compromițătoare cu privire la președintele ales al SUA, Donald Trump, și nici la la fosta lui contracandidată, Hillary Clinton.

Kremlinul insistă că informațiile preluate, pe acest subiect, de la serviciile americane de informații sunt "total false", transmit agențiile Reuters și AFP.

Comentarii

  • Terminați dr acu' cu obamizmele astea NYTizde, foaie șoroșizdă dă căcat !

    05 februarie 2017 23:05
  • 3cceArianuss17

    12 ianuarie 2017 4:19

    Phutin plănuiește să-l șantajeze pe Pizderul Elect cu materiale heterovizuale!? Kuriștii au declarat că ori audio ori video numai inteligența centrală a arianusului are dreptul să se facă de kktt cu treburi din astea.

    raspunde comentariului
  • Puie Monta

    11 ianuarie 2017 20:37

    E bine ca lumea sa stie ce poate astepta de la Donald Trump. Cred ca se vor uita americanii la Fox News ca romanii la A3.

    raspunde comentariului
    • Latrina

      11 ianuarie 2017 21:45

      Te rog nu insulta sau compara latrina cu orice din US si daca chiar vrei sa fii specific si nu doar "pe simtite" cu politica de bar, Antena3 este singura televiziune afiliata CNN din Romania, nu Fox. Ponta sa intalnit cu Podesta in timpul referendumui din 2012 -email wikileaks. Astia desi is lingai oportunisti ca nea Ion, dreapta din America ne-a scapat de comunism cu Reagan si introdus in NATO in 2004 sub Bush, nu stanga.

      raspunde comentariului
  • BOLȘEVICI!!!!!

    11 ianuarie 2017 16:14

    Bravo, articol de can-can, sursa știrii e greșită, originalii sunt BUZZFEED, "documentul" e plin de greșeli gramaticale și headerele la fel.Ca să traduc exact conținutul dosarului afirmațiile despre "sex" sunt ceva mai absurdei Potrivit lui Source D în cazul în care el ea a fost prezent, Desfășurarea perversă a lui Trump de la Moscova, a inclus angajarea apartamentul prezidential al Ritz Carlton Hotel, aici el știa că Președinte și dna Obama pe care îl ura au stat în una din călătoriile lor oficiale în Rusia, și profanând patul în care au dormit angajând prostituate pentru a efectua "golden showers" urinare în fața sa. Acest hotel este cunoscut ca fiind sub control FSB cu microfoane si camere video ascunse în toate camerele principale pentru a înregistra orice ar fi vrut.

    raspunde comentariului
    • Puie Monta

      11 ianuarie 2017 17:11

      Specific lui Donald Trump si celor ce l-au votat. Se pare ca Putin se joaca de-a Dumenzeu.

      raspunde comentariului
      • Paranoia

        11 ianuarie 2017 17:43

        NU poate fi confirmată nicio sursă, deja încep până și CNN să refuze credibilitatea documentului, apar găuri în poveste cum ar fi că Michael Cohen defapt nu a fost în Praga.Dacă vrei să fi cu ochii pe Putin și Rusia nu te băga în conspirații gen Soros da pe partea cealaltă, ai în rest de ce te îngrijora și pe plan național. Se putea întâmpla aceeași pătare și defăimare de la al doilea mandat a lui Obama doar că media fiind maj liberală era mai mult decât mulțumită să apere Rusia atunci în 20012 httpswww.youtube.comwatch?v=iYGsadcBiFA

        raspunde comentariului
  • Si care-i baiul ?

    11 ianuarie 2017 14:48

    Daca este adevarat ,inseamna ca este un barbat normal ,bravo lui ! Rusoaicele sant femei superfrumoase ,il corup si pe sf .Petru ! Mancarea si sexul sant placeri binecuvantate de Dumnezeu si blamate doar de ipocrizia dogmelor unor religii primitive , stim noi care!

    raspunde comentariului
  • felix ocnasul

    11 ianuarie 2017 13:34

    Lumea e in continua schimbare iar america trece in degradare.