România protestează, oficialii postează

de Iulia Iancu , 05 noiembrie 2017 - stire actualizata la ora 21:27, 05 noiembrie 2017
România protestează, oficialii postează

În timp ce oamenii protestau în stradă, ministrul Educaţiei, Liviu Pop, a postat, duminică seara, pe Facebook un citat al filosofului Francois de la Rochefoucauld.

”Spiritele mediocre condamnă de obicei tot ceea ce le depăşeşte înţelegerea”, este citatul filosofului Francois de la Rochefoucauld postat de Liviu Pop.

”Seară minunată tuturor”, a mai scris ministrului Educaţiei.

Comentarii

  • Vae victis

    06 noiembrie 2017 7:53

    Pentru Liviu Pop si Ecaterina Andronescu CSM si miile de magistrati reprezinta mediocritatea...

    raspunde comentariului
  • Roman

    06 noiembrie 2017 4:26

    BINE ZIS MINISTRE, DOVLEACUL TAU NU TE AJUTA SA INTELEGI DE CE PROTESTEAZA OAMENII.

    raspunde comentariului
  • Kuminecaturile Gemene

    06 noiembrie 2017 2:10

    Asta a fost original ideea cu secera si ciocanul dar vezi ca chair daca unii si-au facut chiloti de tabla, ca cand nu esti atent hopa ca capitalistii au venit prin surprindere pe la spate si au prezentat lectia Kurcubeul si Carnatul. Astfel au facut-o pe Konchita Wurst castigatoare...

    raspunde comentariului
  • 3cce Arianus

    06 noiembrie 2017 1:22

    Evident repetentii condamna pe toti cei care nu inbuca cuminti feliile de preskur. Ecce Homo Superior... inca tot nu intelege rostul celeilalte gauri sau probabil crede ca are un rol secundar, ar trebui desenat clar pe coperta manualului altfel astia se vor face de kktt la nesfarsit...

    raspunde comentariului
  • Ana

    05 noiembrie 2017 23:55

    Acest citat este singura privinta in care sunt de aceeasi părere cu Liviu Pop.

    raspunde comentariului
  • Ana

    05 noiembrie 2017 23:55

    Acest citat este singura privinta in care sunt de aceeasi părere cu Liviu Pop.

    raspunde comentariului
  • teodorescu mihail

    05 noiembrie 2017 23:06

    Bai flacaule, de unde stii tu aceasta, sa zic asa, maxima? De unde ai citit-o si in ce limba? Ca, fie vorba intre noi, tu nu cunosti nici macar limba in care te-a fatat maica-ta!

    raspunde comentariului
  • teodorescu mihail

    05 noiembrie 2017 23:06

    Bai flacaule, de unde stii tu aceasta, sa zic asa, maxima? De unde ai citit-o si in ce limba? Ca, fie vorba intre noi, tu nu cunosti nici macar limba in care te-a fatat maica-ta!

    raspunde comentariului
  • Dani

    05 noiembrie 2017 22:56

    Ce poti sa astepti de la un semidoct! Oricum sunt impresionat ca a citat sursa deci nu stigam in zadar