Întâlnire Liviu Dragnea - Hans Klemm, imediat după ce liderul PSD a fost pus sub acuzare de DNA

de Mihai Diac , 13 noiembrie 2017 - stire actualizata la ora 21:44, 13 noiembrie 2017
Hans Klemm

Președintele PSD și al Camerei Deputaților, Liviu Dragnea, a avut o întrevedere, luni, cu ambasadorul SUA la București, Hans Klemm, informează Agerpres citând surse politice.

Întâlnirea a avut loc la Palatul Parlamentului, în biroul președintelui Camerei Deputaților, și a durat circa o jumătate de oră.

Vizita ambasadorului SUA în biroul președintelui Camerei s-a produs imediat după ce Liviu Dragnea a sosit de la DNA, unde fusese pus sub acuzare într-un dosar de fraudă cu fonduri europene.

Totuși, sursele citate de Agerpres susțin că întâlnirea de luni dintre Dragnea și Klemm a fost stabilită în urmă cu zece zile și că discuțiile au vizat Muzeul Holocaustului.

La întâlnire a participat și Radu Ioanid, director al Programului arhivistic internațional din cadrul Muzeului Memorial al Holocaustului din Statele Unite.

Comentarii

  • Devil Shaiseh

    14 noiembrie 2017 19:04

    Dragnea nu renunta, Dragnea se sinucide dar vrea sa distruga mai intai Romania. Cand vor plati tradataorii talharii si criminalii care au praduit 28 de ani?

    raspunde comentariului
  • Zdreanta Portocala

    14 noiembrie 2017 15:46

    Se se la vi e se la vi e se la vi se se la vi.

    raspunde comentariului
  • Luni 13 zi fatidica

    14 noiembrie 2017 2:15

    Reteta i-a dat-o Basescu ca si el tot cu NATO si americanii s-a dat sa scape de Dosarul Flota ...iar in cazul ca nu scapa....fuge ca si Ghitza cu 90 milioane furate disparut peste hotare. USA te tine mult si bine atat cat iti cheltui banii acolo si le ridici lor nivelul de trai....iar super-conacul de la Teleorman si hotelurile le baga feciorul in patrimoniul Tel-Drum....

    raspunde comentariului
  • Kuminecăturile Gemene

    13 noiembrie 2017 19:11

    Ambasadorul Statelor Unite ale Arianusului a venit să-i arate pizderului șef că franjurii sfinkterului sunt multicolori și că nu intenționează să repete istoria. I-a zis pizderului.. Am venit cu Vaselină, cumperi rachetele sau le iei gratis?

    raspunde comentariului
  • Autobaza

    13 noiembrie 2017 16:50

    Sa se puna la dispozitie de urgenta cat mai multe autocare din toate comunele unde sunt primari PSD pentru un miting de amploare al Bucuresti si in marile orase! Primarii sa organizeze oamenii, benerele si bunul mers al actiunii de amploare! Milioane de oameni impotriva celor o mie de ragalai din fata sediului partidului!

    raspunde comentariului
    • dusu

      13 noiembrie 2017 17:58

      sa se faca pomeni si intregul popor rominesc sa se roage ptr binele conducatorilor

      raspunde comentariului
  • lupsa

    13 noiembrie 2017 15:38

    Oferim lucru acasa exclusiv cautam persoane capabile sa obtina chiar din prima luna rezultatele pe baza carora sa castige 1500 RON lei noi lunar. Oferim contract de comision care va garanteaza plata rezultatelor. Ne gasiti la adresa de email onlineproiect86gmail.com

    raspunde comentariului
  • DMISIA !

    13 noiembrie 2017 15:08

    SIGURANTA NATIONALA inpune ROMANIA cere DEMISIA lui Liviu Dragnea din toate functile PUBLICE si stergerea din Oficiu a PSD ca Partid condus de un GRUP infractional ORGANIZAT = Constitutia Romaniei Art.40 -2 Partidele sau organizaiile care, prin scopurile ori prin activitatea lor, militează împotriva , a principiilor statului de drept sunt neconstituionale.

    raspunde comentariului
  • Subtirelu

    13 noiembrie 2017 14:40

    Deci subtirel donu Clementin am strange 600.000 de lumanari doar in aste 5 orase .Nu le mai punem palea din Franta sa nu devenim holocausticisti.Nu doar astea.

    raspunde comentariului
  • Subtirelu

    13 noiembrie 2017 14:36

    Cu siguranta au discutat de muzeul jiddanesc ce vroiati sa vorbeasca de victimele inocente de la Hiroshima ,Nagasaki,Tokio ,Dresda unde Raf si Usaf au facut 3x crime de razboi fata de Hirosima sau atacu de la Bucuresti.Pe cand un muzeu al bombardamentelor americane?

    raspunde comentariului
  • Tepus

    13 noiembrie 2017 14:02

    ACUM DNA IL VREA !! IL INVITA PE DRAGNEA !! SA DECLARE CE-A FURAT !! SI SA REDEA TOT LA STAT. !! SA PLATEASCA, AM MAI ZIS, !! MACAR HOTELUL TURRIS. !! SAU SA DEA AVEREA TOATA, CA E DE LA STAT FURATA.

    raspunde comentariului
  • vasile

    13 noiembrie 2017 13:58

    Își pregătește elicopterul sau cere azil politic ?

    raspunde comentariului
  • clencix

    13 noiembrie 2017 13:37

    O alta smecherie a la Dragnea. O fi vrut sa para ca vrea sa vanda iar ceva din istoria noastra pentru istoria altor neamuri, doar doar sa-si scape macar o bucatica de piele, pentru cei care sunt in stare sa negocieze orice. Nu i-a convocat pe altii ca nimeni nu mai vrea sa cumpere ceva ce sa poata vinde Dragnea.

    raspunde comentariului
    • dusu

      13 noiembrie 2017 13:52

      nu ma clencix, bre ! adevaru ii ca rumini e persecutati ca evrei in timpul Holocaustului ! olteanul va sustine cultura voastra a ruminilor in fata imperialistilor ce vor sa va subjuge precum unguri pe iobagi rumini

      raspunde comentariului
      • Dar tu cine esti? Ce esti?

        13 noiembrie 2017 16:14

        Ca dupa scris si insulte, pari sa fii ungur. Nu-ti prea plac romanii.

        raspunde comentariului
        • dusu

          13 noiembrie 2017 17:55

          imi plac moldoveni, olteni si munteni nu mi plac romini, ca e ceva artificial si fortat si io is postac de la Moscova