Andrei Pleșu face front comun cu Liiceanu, împotriva lui Emil Constantinescu și Tăriceanu: Cei doi politicieni își instituţionalizează hobby-ul, adică transformă un interes privat în problemă de stat

de Iulia Iancu , 06 martie 2017 - stire actualizata la ora 22:04, 06 martie 2017

Scriitorul Andrei Pleșu taxează, pe blogurile Adevărul, înființarea Institutului de Studii Avansate a Culturii şi Civilizaţiei Levantului, la cârma căruia ar urma să fie pus fostul președinte al României, Emil Constantinescu. 

"Dl Constantinescu are o slăbiciune (pe care nu şi-a manifestat-o public pînă de curînd): cultura şi civilizaţia Levantului. Prin Levant, Domnia Sa înţelege puţin altceva decît oamenii obişnuiţi, căci include în perimetrul lui şi Balcanii şi Caucazul şi, în general, zona Mării Negre. De ce îi place dlui Constantinescu „Levantul”? Pentru că (scrie în expunerea de motive a propunerii sale) e „leagănul” culturii şi al democraţiei, pentru că România se poate profila, adîncind problema, ca promotor al unei „culturi a păcii” în regiune, ca protector al patrimoniului mediteranean etc. Pe scurt: înfiinţăm un „Institut de Studii Avansate a (sic!) Culturii şi Civilizaţiei Levantului”. (În loc de „a” s-a introdus, ulterior, mai corectul „pentru”). Sub egida Academiei Române? Nu. A Senatului. Cu ce bani? Cu bani de la buget, din „fondul de rezervă” al guvernului. Cu ce organigramă? 36 de inşi! Cu cine drept „spiritus rector”? Emil Constantinescu, vechi lider regional, aflat „la per tu” cu toţi şefii lumii", a scris Pleșu.



Citește și: Scriitorul Andrei Pleșu, de partea lui Liiceanu, în scandalul protestatarilor de la Pitești: Nu e pur și simplu diferența dintre guri îngrijite şi guri avariate. Este expresia simbolică dintre inși aduși „la luptă” cu autobuzul și inşi ieşiţi în stradă spontan

Scriitorul Andrei Pleșu i-a luat apărarea, luni, filosofului Gabriel Liiceanu, după ce a fost criticat pentru că i-a calificat pe protestatarii care au participat la mitingul de susținere a PSD drept „guri știrbe”.

 



Pleșu a subliniat că "sîntem în plin „Levant”. Un institut încă inexistent e deja în faza „studii avansate”. Apoi, sîntem singura ţară din lume în care un institut academic e „sub umbrelă” parlamentară. De asemenea, scriitorul atrage atenția că Academia Română mai conduce alte aproximativ 50 de institute a căror situaţie financiară e departe de a fi roză, ironizând, totodată, "alianța Constantinescu - Tirceanu" și proiectul celor doi politicieni.

"Ca să fiu sincer, am suspectat dintotdeauna o tainică „afinitate” a celor doi în zona aptitudinilor şi apetenţelor intelectuale. Am avut, văd acum, o intuiţie profetică. Sînt, în sfîrşit, umăr la umăr, cu expertiza pe expertiză călcînd... Căci nu oameni cu performanţă culturală demonstrabilă sînt „aliaţi” în această urgentă întreprindere". 

Proiectul dlor Constantinescu şi Tăriceanu a fost, într-o primă etapă, respins de guvernul Cioloş şi de vicepreşedintele Academiei. Acum a trecut cu brio de Senat. Vorba dnei Cristiana Anghel: „Unde a scuipat guvernul, pupă Senatul României!”. Să nu ratăm şi noi o reacţie adecvată la marea idee a celor doi „şefi” Îi vom aplauda strigînd: Bravo! Pupături, pupici, pupoaie! Cînd ne-o fi mai rău, aşa să ne fie", a scris Andrei Pleșu. 


Citește și: Gabriel Liiceanu, atac devastator la Emil Constantinescu: " Chiar credeți că în clipa de față României îi arde de Institute ale Levantului?"

Filosoful Gabriel Liiceanu intervine în scandalul înfiinţării Institutului de Studii Avansate pentru Cultura şi Civilizaţia Levantului (ISACCL), ce urmează a fi condus de fostul preşedinte al României, Emil Constantinescu. Proiectul de lege privind infiinţarea Institutului a fost avizat miercuri, cu o serie de amendamente, de către senatorii din Comisia pentru învăţământ. La şedinţa Comisiei au participat însuşi Emil Constantinescu, dar şi Călin Popescu Tăriceanu, preşedintele Senatului, unul dintre susţinătorii săi.


 

 

 

 

Comentarii

  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:10

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:10

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:10

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:10

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:10

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:10

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:10

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:10

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:10

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:10

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:10

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:10

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:10

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:10

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:10

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:10

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:10

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:10

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:10

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:10

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:09

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:09

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:09

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:09

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:09

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:09

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:09

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:09

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:09

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:09

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:09

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:09

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:09

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:09

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:09

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:09

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:09

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:09

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:09

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:09

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • andreesanu

    03 aprilie 2017 15:09

    Tara piere si TAPUL SE PIAPTANA !!!, parca erai geolog dle Constantinescu ,parca erai roman sadea !! si s-a dovedit ca esti SARDEA !!.Acum te freaca grija de LEVANT ??, mai poftesti ceva bonus la o pensie nemeritata de ex presesdinte ??.Dupa CONVENTIA facuta praf si pulbere se pare ca nu-ti pasa !!!,ala ti-a fost mandatul ??-coada de topor !!.Cardasia cu motociclistul e chestie de culise mai vechi ,de sfori mai mucegaite de vreme ,de vrei sa le inozi dupa 20 de ani pe banii nostri !!!,eu zic s-o lasi balta , ai fost o facatura ca presedinte esti o facatura ca asa zis istoric al Levantului .Poate esti din trupele LEVIATANULUI !!,asta schimba macazul !!!!!!!!!!!.

    raspunde comentariului
  • Ciombe

    31 martie 2017 16:17

    Toasu' Plesu, tin expres sa-ti bag faptu' ca, termenu' de "levant", a lu' matale, n-are absolut nicio relevanta pt. poulimea care, il percepe ca pe un afront personal, termenu-i fiind hiper-ambiguu dar si cvasi-necunoscut, la fel cum ie si democratura criptoceausista, toasu'. Asa ca, frateme-leu marele alb, baga-ne rogu-te ceva mai simplu si la obiect, cum ar fi, niste antricoate, mici, bere la pet, ca sa intealeaga si prostimea ce vrei sa-i zici, toasu'!Hai noroc sanatate, maxima ca, piese de schimb, n-ai!

    raspunde comentariului
  • Dinu

    27 martie 2017 15:24

    Sigur n-ati fost utecist?

    raspunde comentariului
  • "TATUCA POPOARELOR SOVIETICE", STALIN

    09 martie 2017 10:23

    Tavarise-"domn" Dan Vasilescu n-ar fi mai bine sa-ti PAPI in liniste "PENSIOARA" aia mica ,de numai 150 de miloane lei vechi ?Nu-i de auns ca vedem la cele doua HATRINEA3 SI ROMANIA TV "DOMNI" ca tine ??

    raspunde comentariului
  • ciociosan

    08 martie 2017 18:56

    corect..si alti multi altii

    raspunde comentariului
  • isndtr

    07 martie 2017 11:18

    Fa felicit pe amandoi dar consider ca nu mai trebuie sa va coborati la nivelul acestor doua ******* ,Constantinescu lacheul lui Iliescu si tariceanu lacheul psd.Acesti doi infractori cu trecut comunist nu vor decat raul Romanilor si sa traiasca bine pe banii tarii.Vedeti ca deja si-au azmutit cainii sa va atace ,astia au bande mari de infractori la dispozitie.In tot cazul va felicit inca odata si sunt bucuros ca mai avem oameni de valoare in tara asta.

    raspunde comentariului
  • Frontul lichelelor

    07 martie 2017 10:49

    Este ceva normal ca lichelele lingatoare sa-si dea mana in bunele traditii ale spiritului de haita. Ar fi f interesant un sondaj in randul romanilor ca sa aflati cum sunt considerati acesti doi pseudo-intelectuali, vexati in prezent ca nu mai traiesc pe picior mare din banii ICR. Aceasta este coteria excrementelor care se urineaza pe romani si pe tot ce-i romanesc, cu exceptia slugarniciei devenita ptr ei cult.....Leo

    raspunde comentariului
    • Leo-continuare10,49

      07 martie 2017 11:10

      Sunt tot eu , Constantin Moldovean Tiraspol , licheaua lingatoare repetenta pe Savuskina 55 . Vreau un sondaj in Transnistria sa aflam daca mancurtii sunt de acord cu casatoriile intre persoanele de acelasi sex , sunt indragostit lulea de fugarul Ghita , are bani si este viril .. Imi fac veacul in gara Tiraspol la oficina 00 , o coterie a excrementelor unde execut partituri de nu ma uita la flaute zbarlite cu gusa si prelucrari prin aschiere la ochiul dosnic maron al rozetei , supravietuiesc cu copeicute pentru hleb , samagon si mahoarca . Va astept la Tiraspol , ma recunoasteti dupa peruca mov valvoi , fustita rosie peste izmene si bocancii militari , intrebati de LEOpoldina Kostyuska , sunt zglobie si nu stiti ce pierdeti . Pupici , Slava Stalin !

      raspunde comentariului
  • Pi si pidi

    07 martie 2017 4:53

    Nimic nou sub soare !..Normal ca face front comun cu Liicheanu, Pata pe veci a Romaniei, KKrtarescu si alti ...patrioti..de teapa astora.Doar nu ati vrea sa se alieze cu ROMANII sau cu cei antiglobalizare !!

    raspunde comentariului
    • @ Pisipisu 04,53

      07 martie 2017 10:05

      Rapanosule , nu te potolesti din latrat din zooparkul Transnistria , latri la 5 dimineata la luna , de foame ? Lasa ROMANII in pace si lustruieste tabloul cu Stalin , in curand ai sa-i fi ordonanta ....

      raspunde comentariului
  • USA

    07 martie 2017 3:53

    Domnul Plesu, tu esti un ComunistStim asta de multNe neeeeeeeeeeeeeee

    raspunde comentariului
    • USA

      07 martie 2017 10:19

      Sunt Kostya din Tiraspol , am furat nick-ul " USA " de la un roman plecat pe acele meleaguri , avand in vedere diferenta de fus orar poate induc in eroare cititorii care habar n-au ca mi-am pus scobitori in ochi sa nu dorm toata noaptea si sa fiu credibil . Hihihihihihihi....va place ce inventiv sunt ? Cum deschid usa , sunt in USA , Tiraspolul , la 4 dimineata , este inundat in lumina ca Las Vegas-ul.....hihihihihihihihihihihi.......

      raspunde comentariului
  • Adrian

    06 martie 2017 22:00

    Domnul Plesu ar trebui foarte multi oameni ca dumneavoastra si Liceeanu sa se implice cu mult mai mult

    raspunde comentariului
  • Dan M

    06 martie 2017 21:58

    Eu nu cred ca pe timpul lui Ceausescu acesti oameni ar putea face asa ceva...Deaceea si Uniunea Europeana vrea o stabilizare a Europei de EstIn felul care este acum Europa de Vest se v-a duce ******** agatata de Estul Europei

    raspunde comentariului
  • chitibus

    06 martie 2017 21:41

    Cum de nu-i crapa dulapul obrazului acestui ***** numit Lingeanu, ce se crede filosof si, culmea, ii tine isonul si Plesu? Cum mai are tupeu sa mai apara in public dupa ce a jignit milioane de romani? Cata nesimtire la aceasta sluga!!! Un bosorog expirat.

    raspunde comentariului
    • chitibus

      06 martie 2017 21:54

      Sunt troll rus , mancurt de pe malul stang al Nistrului , sunt platit in copeici sa denigrez tot ce inseamna esenta si rezistenta poporului roman , contactati-ma pe facebook-Constantin Moldovean Tiraspol , angajat ca agent provocator la Savuskina SRL

      raspunde comentariului
  • Ilie Mihalteanu

    06 martie 2017 20:04

    Sa *maninca* si gura lui Milica ceva piinen alba bugetara, caci banii din traficul cu tiogari s-au terminat si, de famelie mare, renumeratie, dupa buget, mica, coane Fanica, adica Tariceannu

    raspunde comentariului
    • "GENETICIAN" MICIURIN URSS

      09 martie 2017 10:35

      "Cumpar" TAUR COMUNAL pentru cireada de junici A-L-D-E !

      raspunde comentariului
  • ioan

    06 martie 2017 19:45

    jalnic. precum ciorbea , acum si "email" isi arata adevarata emblema. rusine. nu ar trebui sa primeasca nimic din privilegiile dobandite prin tradarea poporului roman.

    raspunde comentariului
    • "SAVANT DE RENUME MONDIAL MICIURIN", URSS

      09 martie 2017 10:49

      Ce aveti oameni buni, cu "TZAPU " ? ACADEMICIAN DOCTOR INGINER elena ceausescu n-a scris un TRATAT despre POLIMERI ? "Omul potrivit la locul potrivit" ! Io cred ca numai un GEOLOG se poate ocupa de LEVANT !PSPentru "conformitate" "VADIM TUDOR"

      raspunde comentariului
  • George

    06 martie 2017 19:21

    Țara arde și baba se piaptănă! Ca sa mai lingă la ciolan, fostul șters președinte pupa poala trădătorule de tarticeanu, un alt pupincurist.

    raspunde comentariului
  • jejeje

    06 martie 2017 18:00
  • Ion

    06 martie 2017 17:58

    Pleșu si Liiceanu au luat taurul de coarne...

    raspunde comentariului
  • george

    06 martie 2017 15:22

    RESPECT PTR. SPIRITUL CIVIC DOVEDIT DE DOMNUL ANDREI PLESU SI DOMNUL GABRIEL LIICEANU . ESTE O MARE INCURAJARE PETRU CEILALTI INTELECTUALI .

    raspunde comentariului
    • ROMANII DE PRETUTINDENI @ George

      06 martie 2017 21:59

      ADEVAR GRAIESTI , SUBSCRIEM , FELICITARI DOMNILOR LIICEANU , PLESU SI INCA 100 DE ANI FERICITI PENTRU DOMNUL MIHAI SORA !

      raspunde comentariului
  • goe

    06 martie 2017 15:19

    Constantinescu nu a fost un om de dreapta autentic. El a fost un secretar PCR nemultumit si vopsit in culori democrate. A solicita bani publici pentru activitati personale, e un act tipic comunistoid.